Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MEHMET OĞUZ CENTİLMENLİĞE VURGU YAPTI

Oğuz, ‘Seçim atmosferinde tarafların söz ve eylemlerinde ölçülü olması önemlidir” dedi

Bir dönem ANAVATAN Partisi’nden Pendik Belediye Başkan Adayı da olan, siyasi geçmişi ve tecrübesinden dolayı artık ‘duayen’ sıfatı ile anılan hayırsever işadamı Mehmet Oğuz, gazetemize ilçemizde yapılacak yerel seçimlerle ilgili bir değerlendirme yaptı.

Oğuz değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi: “Belediye başkanlığı makamı bir hizmet makamıdır. Başkan seçilecek kişi, özel yaşamından da fedakarlık ederek, tüm mesaisini vatandaşa ve ilçeye hizmet için harcayacaktır.

Dolayısıyla bu noktada yarışa giren tüm arkadaşlarımı takdir ve tebrik ediyorum.

Bizler bu ilçeyi hep birlikte paylaşıyoruz. Aslına bakacak olursanız herkesin ortak paydasında da Pendik ve Pendikliler için güzel şeyler üretmek var.

Ben kişisel olarak taraflara, yarış süreci içersinde centilmenlik dışı hiçbir şeye yönelmemelerini tavsiye ederim. Seçim atmosferinde, söz ve eylemlerin kontrolden çıkmaması, huzurlu ve keyifli bir atmosferin oluşmasını sağlar. Unutmamak gerekir ki seçimlerden sonra da aynı cadde ve sokaklarda karşılaşabilecek, aynı ortamlarda buluşabileceğiz.

Vatandaşlarımıza da oylarını mutlaka kullanmalarını ve kamuoyu görüşünü sandığa en üst düzeyde yansıtmalarını öneriyorum.

Hiç kimse, ‘benim oyumla mı sonuç değişecek?’ diye düşünerek bu vazifeden kaçmamalı. Bir oy bir oydur ve siyasi tarihimiz, kazananın ya da kaybedenin çok az oy farkıyla belirlenmiş olduğu örneklerle doludur.

Sonuçların ülkemiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Ayşegül KARAYEL
3 yıl önce

Merhaba Dilek Hanım. Sayın Mehmet Oğuz Beyin özellikle şu sözlerine yürekten katılıyorum. “Seçimlerden sonra da aynı cadde ve sokaklarda karşılaşabilecek, aynı ortamlarda buluşabileceğiz.”
Yazık ki bunu yapabilecek pek az kişi tanıdım gerek siyasi arenada gerekse günlük meclis ortamlarında. Insanlar günümüzde kendi egolarını ön planda tutmakta ve bu yönde savunmaya geçmektedir. Kahraman olmak öyle kolay değildir. Hakkı ve batılı ayırt edebilen vede yerine koyabilen ne mutlu, aksi halde vay acinaacınası haline. Sn Mesut Yılmaz’ın Başbakanlığı döneminde Anavatan Partisinde severek görev almıştım. Lakin Mehmet Beyle o dönem tanışma şansım olmamış.
Mart’ ta yapılacak yerel seçimlerin ülkeme ve Türk Milletine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x