Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MEHMET GİDER VEFAT ETTİ

Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden ilçemizin tanınmış simalarından Mehmet Gider vefat etti.

Hayırseverliği, sosyal, kültürel, siyasi, ekonomik aktiviteleri ve beyefendiliği ile ilçemizin yakın tarihinde imzası bulunan Mehmet Gider’in vefatı ilçe kamuoyunda da üzüntüyle karşılandı.

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve Pendiklilere baş sağlığı diliyoruz.

Merhumun cenazesi 13 Şubat günü ikindi namazına müteakip Pendik sahildeki 15 Temmuz Şehitler Camii’nden kaldırıldı.

Mehmet Gider Hakkında:

Mehmet GİDER 1946 yılında, Bilecik’in Dereşemsettin Köyü’nde doğdu.1968 yılında, Bilecikliler’in yoğun olduğu Pendik’e yerleşti. Ticaret hayatına atıldı.1971 yılında Bilecik’in ‘Bil’i ile, Pendik’in ‘Dik’inden oluşan BİLDİK Gazetesi’ni yayımlamaya başladı.

Pendik’te çeşitli okulların koruma derneği başkanlıklarında bulundu.

Pendikspor kulübünün iki dönem birinci başkanlığını yaptı. Türkiye’deki yerel gazetelerin örgütü olan ANADOLU BASIN BİRLİĞİ’nin kurulması çalışmalarına katıldı. ANADOLU BASIN BİRLİĞİ’nin kuruluşundan bu yana genel başkan yardımcısıdır. Sarı basın kartı sahibidir.

Mehmet GİDER, emlak, inşaat, ihracat, odun – kömür işi yaptı. Halkın ucuz fiyatlarla arsa ve konut sahibi olmasını sağladı. Nitekim kendisi Pendik’te bugün her birinin nüfusu 50 bine ulaşan iki tane mahallenin kurucusudur(Esenyalı ve Bilecik Mahalleleri).

Mehmet GİDER, ANAP’ın kuruluşuna müteakip partiye kaydolmuş, ilk seçimlerde İSTANBUL İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ seçilmiştir.

Birçok okul ve hastaneye bağışlarda bulunan Mehmet GİDER, halkın nabzını elinde tutmaya, onların içinde olmaya sürekli özen göstermiştir. Gazetesinde Pendik’in ilçe olması için yazılar yayınlamış, bu yüzden Pendik halkının sempatisini kazanmıştır. Denilebilir ki Pendik’in ilçe olması için ilk kampanyayı başlatmıştır.

Her güzel işte imzası var; Pendik Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın kurucusu ve ikinci başkanıdır.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x