Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Medine Camii Açılış Töreniyle Hizmete Girdi

Pendik Orhangazi Mahallesi’nde bulunan Medine Camii düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi. Pendik Belediyesinin katkılarıyla cami derneği ve hayırseverler tarafından yaptırılan caminin açılış törenine Başkan Ahmet Cin, AK Parti Milletvekili Erol Kaya, Kaymakam Hülya Kaya, İlçe Müftüsü Musa Bilgiç ve vatandaşlar katıldı.

“Manevi yatırımlar devam edecek”

 Açılış töreninde konuşan Başkan Ahmet Cin, caminin bölge sakinlerine hayırlı olması dileklerini sunarak “Ramazan arefesinde hayırlı bir hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Pendik’te birçok hizmet yapıyoruz, bu hizmetler manevi yatırımlarla anlamlı hale geliyor. Çok sayıda cami ve yurt inşaatı devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda yeni projelerin gerçekleşmesi noktasında çalışmalarımız devam edecek.” dedi. AK Parti Milletvekili Erol Kaya da bölge sakinlerine seslenerek “Güzel bir cami oldu. Bu camiler sizin, camilerimize sahip çıkalım. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Kapasitesi arttı

Medine Camii Orhangazi Mahallesi Kemal Sokak’ta yer alıyor. 1980’li yıllarda yapılan cami daha sonra depreme dayanıksız olması sebebiyle yenilenmeye ihtiyaç duydu. Medine Camii’nin yıkılıp yenilenmesiyle bölge sakinleri hem depreme dayanıklı hem de daha yüksek kapasitede bir camiye kavuşmuş oldu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x