Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MAVERAN’DA LEZZET VAR!

Türk ve Osmanlı Saray Mutfağı’nın eşsiz yemeklerini sunan Maveran Restaurant, Pendik’in en gözde lezzet mekanlarından biri oldu

Üst Kaynarca’da Veni Vidi Göz Hastanesi’nin yanında kısa süre önce hizmete açılan Maveran Restaurant, nezih ortamı, servis ve yemek kalitesi ile müşterilerin tercihi oldu.

Geçtiğimiz Salı günü Pendik gazetesi personelinin de öğle yemeğine misafir olduğu Maveran Restaurant, öncelikle modern ve klasik anlayışın harmanlanarak dizayn edildiği, ferah bir mekan.

Kendinizi burada oldukça rahat hissediyorsunuz. Önemli bir ayrıntı olarak belirtmek gerekirse, hijyenik atmosferin oluşturulduğu restaurantta; yemek yerken, çevreden yemek kokusu hissetmiyorsunuz.

Menüsünde Türk ve Osmanlı Saray Mutfağı’nın eşsiz ürünlerinin yer aldığı Maveran’da, işletme ortaklarından Basri Gündüz’ün ifadesi, bizlerin de bizzat tecrübe edinmesi ile tüm malzemeler kalite süzgecinden geçirildikten sonra mutfağa sokuluyor.

Başarısı ve becerisi ile tanınmış Aşçıbaşı Kerim Ügümü ve ekibine de bu malzemelerden, ‘en iyisini’ üretmek kalıyor. Bu noktada da Maveran’ın lezzet kalitesi damağınızda kendisini tescilliyor.

Sunumu ile de iştah açıcı yemekler arasında; karalahana dolması, hünkarbeğendi, tas kebabı, kuzu tandır bizim favorilerimiz arasında. Kuzu incikten islim kebabı, kuzu incik haşlama, kelle paça çorbası, tarhun çorbası Maveran’ın diğer favorilerinden. Yemeğin ardından fırında sütlacı da özellikle tavsiye ediyoruz.

Bu arada Basri Bey’den kebapların zırhta hazırlandığını, yemeklerin odun ateşi ile taş fırında pişirildiğini öğreniyoruz.

Yakın noktalara paket servisin olduğunu, açık ve kapalı alanı bulunan restaurantın, yemekli toplantılar için de rezervasyon yaptırmak sureti ile kullanılabileceği bilgisini de yine kendisinden alarak sizlere aktarıyoruz.

Biz gittik, gördük, yedik içtik, çook beğendik ve anlattık.

Ama bilirsiniz, bazı şeyler kelimelerle anlatılamaz. Gitmek, görmek lazım.

Dolayısı ile her nerede ikamet ediyorsanız edin, size de bizzat Maveran’ı deneyimlemenizi öneriyoruz.

Farklılığı ve lezzet kalitesi ile memnun kalacağınızdan eminiz.

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Tevfik İleri Cad. No:101/A Kaynarca/Pendik

0216 396 31 19 – 0555 997 07 85

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Polat alemdar
2 yıl önce

Gitmenizi öneririm bu kadar gül güzel bir yer görmedim Kaynarca’nın tek adresi

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x