Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MALİ MÜŞAVİR MUHASEBECİLER, KÖSEOĞLU İLE DEVAM EDİYOR

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Pendik Şubesi’nin 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı 28.09.2018 tarihinde Ada Tesisleri’nde yapıldı. Başkanlığa yeniden Bahri Köseoğlu seçildi.

Köseoğlu, genel kurulda yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi:

“MMMBD Pendik şubemizin 16. Olağan Genel Kurul Toplantısına hoş geldiniz. Üç sene önceki açılış konuşmamda ülkemizde yaşanan terör olaylarını lanetle kınar,  hayatını kaybeden şehitlerimizi   Rahmetle  anar,  ulusumuzun başı sağ olsun dileklerimle sözlerime başlamıştım. Şimdi ise ülkemizde yaşanan ekonomik krizden dolayı hepimizin en az zararla kurtulmasını temenni eder, iyi ve güzel günlerin bizlerle beraber olmasını dilerim.

Üç senedir tüm kurullarımızla yürütmekte olduğumuz görevimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Derneğimiz her ay yapmakta olduğu seminer ve eğitim çalışmaları eskiden olduğu gibi yine de devam etmiştir. Son iki senedir odamızın bölgelerde eğitim vermesi ile derneğimiz bu eğitim çalışmalarına ara vermiştir. Birkaç senedir eğitimlerin ardından Yaşam Koçlarından Kendimizi İfade edebilmek, Farkındalığımızı ortaya çıkarmak için ücretsiz  dersler de vermeye başladık.  Bu dersler de büyük bir ilgi ile meslektaşlarımız tarafından takip edilmiştir. Faydalı olduğunu ümit ederiz.

Derneğimiz sosyal etkinlikler ve gezi kolu çalışmaları tüm hızı ile  devam etmiştir. Bugüne kadar 2016 Aralık’ında Konya ziyareti, 2017 Temmuz’unda Karadeniz Turu ve Yuvacık Barajı gezisi ve civar illere günübirlik geziler , 2018 Temmuz da Halk oyunları ekibinizin İspanya’da Festivale katılımı ile yurt dışı seyahatimiz, rutin olarak her yıl kış yemeği , muhasebe haftası ve kadınlar günü yemeği ile    ramazan ayında iftar yemeği (  son yemeğimizde  Maltepe Huzur Evi’nden 100 civarı yaşlıları ağırladık ) , Cumhuriyet balosunu Anadolu Yakası’nda Şubelerle ortaklaşa düzenledik.  Kadınlar kolumuz her ay bir kahvaltılı toplantılar düzenleyip bayan meslek mensuplarımızla kaynaşmayı sağlamıştır. Mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımıza kahvaltılı toplantılar düzenleyip onları da aramıza almaya çalışıp yeni kazanımlar sağladık. 15 Eylül 2018 de dünya çöp toplama gününde farkındalık yaratmak için çöp topladık.

Sportif faaliyetlere de devam ederek geçen iki senedir İstanbul’daki muhasebeciler deneği arasında düzenlenen ve üç ay süren futbol turnuvasına katılmıştır.  Katkıda bulunan futbolcu, antrenör ve idaresi meslektaşlarıma bu vesile ile tekrar teşekkür ederiz.

Kültürel ve sportif faaliyet olarak kabul edebileceğimiz Halk Oyunları alanında da Çözüm ortağımız olan PENHAD ( Pendik Halk Dansları Topluluğu Derneği ) derneği işbirliği ile altı meslektaşımız çalışmalara katılmış, 2017 yılında Ülkemizi yurt içi gösterilerde ve yurt dışında festivallerde temsil etmişlerdir. Ayrıca tiyatro çalışmalarına da katılmış ve gösterilerde görevler almışlardır. Türk Sanat ve Türk Halk müziği alanında çalışma yapan arkadaşlarımız konserlerde görev almışlardır. Bu vesile ile kendilerini tebrik ederiz.  Bu oluşumun ardında 25 kişilik bir gurupla Muhasebecilere özel Halk Oyunları çalışmasını 2017 Mayıs ayında başlattık.  İki büyük organizasyonda ve dernek yemeklerimizde de üç gösteri olmak üzere beş gösteri yaptık.  Ekim 2018’den itibaren de 15 kişilik bir gurupla bağlama kursumuz da başlayacaktır.

Derneğimizde Judo sporu, Yüzme sporu , Dağcılık sporu , doğa yürüyüşü alanlarında deneyimli yıllarını vermiş hoca ve yönetici meslektaşlarımız  bulunmaktadır.  Bu arada judo hocası benim. Bu branşta 45. yılımdayım. Bilgilerinize sunarım , özellikle aidatlarını ödemeyen meslektaşlarıma tekrar duyurulur. Bu alanlarda faaliyet göstermek isteyen arkadaşlarımızı da aramızda görmek istemekteyiz. Dağcılık alanında çalışan ve 18 yılık deneyimi olan Ahmet Alpaslan Bayram kuzey İtalya’da 2018 Temmuz başında dağlara tırmanmış ve dernek bayrağımızı dağlarda dalgalandırmıştır.

 

Dernek üyelerimizle mesleğimiz için gerekli seminerlere, sempozyumlara, eğitimlere ve muhasebe haftası dolayısı ile toplantılara katılıp,  gerek izleyici gerekse konuşmacı olarak görevler aldık, okullarda öğrencilere mesleğimizi tanıttık.

Meslektaşlarımıza yaptıkları harcamalarda indirim kazandırmak için pek çok firmalarla anlaşma sağlanmış olup İndirim Kartı oluşturulmuş olup önümüzdeki günlerde bu zincir biraz daha büyütülerek devam edilecektir.

Meslektaşlarımız ile bilgi paylaşımı için Whatsapp’tan Mevzuat Grubu kurup katkıda bulunduk.

Yapılan işlerimize destek olmak için verilen meslek içi eğitimlerimizin yanında da kendimizi geliştirmek , geziler yapmak, kültürel ve sportif faaliyetlerde de bulunarak stres boşalmak , ailelerimizle daha fazla zaman geçirip kaynaşmamızı arttırmak üzere faaliyetler  yaptık.

Tüm etkinliklerimize sizleri bekleriz, bizleri yalnız bırakmayın. Bu üç yılda beraber görev yaptığım arkadaşlarıma tekrar teşekkür eder yeni dönem görev yapacak arkadaşlarıma başarılar diler, genel kurulumuzu onurlandırdığınızdan dolayı şükranlarımızı sunar,  hepinizi saygı ve sevgilerimizle selamlarız”

YÖNETİM KURULU:  BAHRİ  KÖSEOĞLU, HÜLYA DEMİRCİ, İLKNUR TANSİ, OKTAY BERTAN, ERKAN DEMİR, PERİZAT ELİGÜL, MUSTAFA ERTAN

DENETLEME KURULU: TÜRKAN ÖZACAR, NURAY ÇÖVEN, OSMAN KAVRAK

ONUR KURULU:  HÜSEYİN BEKİROĞLU, MEHMET ÖZEN, ARİF ERDAL TÜRKER

GENEL MERKEZ DELEGELERİ: AYHAN ÇORAPÇI, MEHMET ÖZEN, MURAT DOĞAN, CENGİZ HEKİM, OSMAN KAVRAK, MAHMUT MAĞAT, HÜLYA DEMİRCİ

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x