Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

LİSELİ GENÇLERDEN, OYUN GELİŞTİRME SEKTÖRÜNE KATKI

Pendik’te ve Hatay’da okuyan 2 lise öğrencisi bilim ve astronomi merakıyla ‘Road To Planets’ ismini verdikleri android oyununu geliştirdi.

Kendi ekibini kuran 2 Liseli Geliştirici 11.Sınıf öğrencisi Enes İlhan,12.Sınıf öğrencisi Malik Dökmeci ve 1 Uzman Mentör Erkin Akbulut tarafından gerçekleşti.

Ülkemizde her geçen gün yerli oyun geliştiricileri ve yerli oyunlar artmakta. Buna en iyi örneklerden birisi ise Android oyunu olan ‘Road to Planets’ oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Road To Planets Nasıl Bir Oyundur?

Gezegenlerin fantastik çizimi ve görsel efektlerin yanı sıra kullanılan ses ve müzikler ile birlikte 2 Boyutu tam anlamıyla yaşatan bir oyun olmuştur. Oyunun hikayesi 2050’de geçmesi ayrı bir ilgi çekici nokta olmuştur. Dahasını öğrenmek için Play Store’dan “RTP – Road To Planets” aratarak ulaşabilirsiniz.

Nasıl Hazırlandılar, Hangi Eğitimleri Aldılar?

Çalışma esnasında ‘Unity Oyun Motoru’ kullanıldı. Bunların yanı sıra profesyonel bir destek olmadan internette proje ve eğitim videoları izleyerek kendilerini geliştirdiler.

Enes İlhan, oyun yapmak isteyen gençlere “Oyun yapmak zor değildir, çünkü zoru aşabilecek bir hayal gücünüz var” şeklinde konuştu. Malik Dökmeci ise “Oyun yapmak kendi dünyanızı yaratmak gibidir, siz nasıl bir dünyanız olsun isterdiniz? ”dedi.

Liseli Geliştiricilere & Dark Galaxy Studio’ya Nasıl Ulaşabiliriz?

Mail: officialdarkgalaxy@gmail.com

Destek Mail: support@darkgalaxystudio.com

Website: www.darkgalaxystudio.com

Instagram: @darkgalaxystudio

             Oyunu indirmek için tıklayınız.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x