Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KÜTÜPHANELER HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Pendik Belediyesi 55. Kütüphaneler Haftası nedeniyle birçok etkinlik hazırladı. Bir hafta sürecek etkinlikler Süreyyapaşa İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı ‘Kitaba ve Hayata Farklı Bir Bakış’ adlı sergisi ve Mustafa Taşçı’nın ‘Eşekli Kütüphane’ adlı söyleşisiyle başladı.

Minikler, sergide ‘Oku’ mesajı verdi

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen ilk etkinlik Süreyyapaşa İlkokulu öğrencilerinin düzenlediği ‘Kitaba ve Hayata Farklı Bir Bakış’ adlı sergisi oldu. Okulun 4-E sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri Fatma Kırıt Ersoy desteğiyle düzenledikleri serginin açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman ve Kaymakam İlhan Ünsal katıldı. Kitap, okumak ve bilgi kelimelerini eserlerine yansıtan öğrencilerin el işçilikleri ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Kimi öğrenci tespihten yaptığı eseriyle ‘OKU’, kimi de merdiven maketiyle “Okumak bilgiye ulaşma basamağıdır” mesajını verdi.

Çoğu kimsenin bilmediği ‘Eşekli Kütüphaneyi’ anlattı

Serginin ardından ise Mustafa Taşçı’nın Eşekli Kütüphane adlı söyleşisi gerçekleştirildi. Söyleşisinde çoğu kimsenin bilmediği, 1950 ve 1960’lı yıllarda eşeğiyle köyleri gezerek köylünün ayağına kitap taşıyan ve bu azmiyle dönemin Amerikan basınına dahi haber olan Mustafa Güzelgöz’ün hikayesini anlattı.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x