Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KURTKÖY SANAYİ SİTESİ YENİDEN HAYAT BULUYOR

Kayıtlarda resmi olarak S.S. Şişli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif olarak geçen Kurtköy Küçük Sanayi Sitesi, yıkılıp yeniden inşa edilerek Türkiye’nin en modern sanayi sitelerinden biri haline getirilecek. Sitenin yeni adı Kurtköy Sanayi Sitesi olacak.

HEDEF YAPI / MAHMUT YILMAZ

Hedef Yapı Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, işadamı ve müteahhit Mahmut Yılmaz tarafından yürütülecek inşaat çalışmaları önümüzdeki ay başlatılıp 14 ay içinde tamamlanacak.

Halen Şeyhli’de de AKTÜRK Sanayi Sitesi’nin inşaatını sürdüren ve tamamlamak üzere olan Mahmut Yılmaz, inşaat sektörünün her kademesinde faaliyet içinde bulunmuş, bu sektörün tecrübeli – duayen isimlerinden biri.

SANAYİ SİTESİNİN MEVCUT DURUMU

Yaklaşık 20 yıldır faaliyette olan ve 205 esnafın bulunduğu Kurtköy Küçük Sanayi Sitesi şu an ki haliyle adeta bir harabeyi andırıyor.

Mevcut dükkanlar kullanışsız, metruk yapı görünümünde. Çevre kirliliği dikkat çekici ve rahatsız edici bir ölçekte. Site içindeki yollar oldukça bakımsız ve en önemlisi iş potansiyeli her geçen gün azalmakta.

KURTKÖY SANAYİ SİTESİ TÜRKİYE’YE MODEL OLACAK

Yeni projeye göre buradaki tüm dükkanlar yıkılıp, A’dan Z’ye modern bir sanayi sitesi kurulacak.

30.716 metre kare alana yayılacak Kurtköy Sanayi Sitesi’nde 12 blokta toplam 530 dükkan olacak.

Sanayi Sitesi 2 katlı projelendirilirken dükkanlarda asma kat bulunacak.

Tamamen 1.sınıf malzemelerden inşa edilecek dükkanların yükseklikleri net 6.5 metre olacak.

Tüm esnaf gruplarının bir araya geleceği Kurtköy Sanayi Sitesi’nde sosyal tesis, mescit, çıraklık eğitim merkezi gibi birimler de yer alacak.

MEVCUT ESNAFLAR ÇOK KAZANÇLI ÇIKACAK

Sanayi sitesinde halen faaliyetlerini sürdüren esnaflar yeni dükkanlarına hiçbir ek ücret ödemeden sahip olacaklar.

Dükkanlarının değeri en az 3 misli artacak işyeri sahiplerinin kira gelirleri de fazlalaşacak.

Yenilenen ve modern bir anlayışla inşa edilen, içerik olarak da zenginleştirilen sanayi sitesinde, esnafların iş potansiyelleri de doğal olarak katlanarak yükselecek.

YENİ DÜKKAN ALANLARA TAPULARI HEMEN VERİLECEK

Kurtköy Sanayi Sitesi’ne, dükkan sayısı artırılacağından yeni esnaflar da kabul edilecek. Sanayi sitesinden dükkan satın alanların tapuları hemen verilecek.

Hava, deniz, kara, demiryolu, metro ulaşımı olan, otopark sorunu bulunmayan, lokasyon olarak ideal konumdaki Kurtköy Sanayi Sitesi, işlevsel olarak da oldukça hareketli olacak.

Dolayısıyla satışa sunulacak yeni dükkanlara yoğun ilginin olması beklenmekte.

İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Sıfırdan inşa edilerek yenilenen ve büyütülen Kurtköy Sanayi Sitesi sayesinde çok sayıda kişi de işyerlerinde istihdam edilerek iş sahibi yapılacak.

Yeni sanayi sitesi bu açıdan da Pendik ilçesine artı değer katacak.

PROJE GENEL KURULDA OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Mevcut sitenin yıkılarak yeniden inşa edilmesi ve büyütülmesi, kooperatifin genel kurulunda da oy birliği ile onaylanıp kabul edildi.

Kooperatif Başkanı Bahri Adatepe, gazetemize yaptığı açıklamada; “Öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Dr. Salih Kenan Şahin’e imar durumunda gerekli kolaylıkları yaparak bu projenin hayat bulmasının önünü açtığı için teşekkür ediyoruz. Esnaflarımız bu yeni projeyle hem modern bir ortamda yeni dükkanların sahibi olacaklar hem de iş yerleri en az 3 kat değer kazanmış olacak.

Müteahhidimiz Sayın Mahmut Yılmaz da, sektöründe yaptığı işlerle kendini ispatlamış son derece güvendiğimiz bir işadamı.

El ele verip hem esnafımıza hem de Pendik’e kazandıracağız. Allah mahcup etmesin” dedi.

YILMAZ, 2.238 KONUT VE İŞYERİNİN İNŞAATINI TAMAMLADI

Mahmut Yılmaz, müteahhitlik süreci içerisinde şu ana kadar Dolayoba mahallesinde 82 konut, Parsan Kooperatifi’nde 80 konut, Mediciyeköy’de 372 konut, Örnek mahallesinde 240 konut, Pendik Çınardere’de 1272 konut, Gelibolu’da 330 konut ve dükkan olmak üzere toplamda 2.238 konut ve işyerinin inşaatını tamamlayıp teslim etmiş bulunuyor.

PENDİK’İN ADINI DÜNYAYA DUYURAN ADAM

Türk ve dünya kamuoyu Mahmut Yılmaz’ı, Fenerbahçe’yi kupadan elemeyi başaran Pendiksporlu futbolcuların tamamına birer daire hediye eden ‘sözünün eri işadamı’ olarak da tanıyor. O dönem gerek Türk, gerekse dünya medyası Mahmut Yılmaz’ı ve Pendikspor mucizesini uzun süre gündemde tutmuştu.

İletişim için: 0543 901 37 37 – 0532 253 32 55

 

 

 

 

 

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Anonim
1 yıl önce

TÜM 5 MAĞDUR ADINA!
Ben yirmi sene önce bu dükkanları ödeyerek var eden üyelerden Cemal Inceoğ’un eşiyim. 10 sene önce eşimi kaybettim. Hala hakkımız vermeyen Koperatif yeniden bizim dükkanları yıkıp, başka insanlar kandırıp yeniden bi Sanayı mı kurup bu sefer onları üzerinden Padişah mı olmak istiyolar? 20 senedir kiraya verip haksız kazan yediler. Eğer bu yazıyı okursanız Allah rızası için tüm millet okusun! Ya paramızı geri versinler ya dükkanlarımızı! Yetimlerimin hakkı haram olsun! Hakkımız vermeden Allah canın almasın. Boğazında hakkımız Ağzında ismimiz dolasın BAHRI ADATEPE!! Allah inşallah sana insaf verirde, su dünyadan yetim hakkını ödetir!
Ruhunuz nasıi huzur içinde merak ediyorum! Hiç mi allah korkunuz yok!

Almanyada Mağdur gurbetci

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x