Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KURTKÖY DERE YOLU TAMAMLANIYOR

Pendik Belediyesi Kurtköy Dereyolu’nun ilk etabını tamamladı. Dere ıslah çalışmasına paralel 2 ve 3. etabın da tamamlanmasıyla Çamlık ve Sülüntepe bölgelerinden havaalanı yoluna kesintisiz ulaşım sağlanacak

Tamamlandığında Çamlık ve Sülüntepe Mahallelerinden havaalanı yoluna kesintisiz ulaşım sağlayacak olan Kurtköy Dere Yolu’nda çalışmalar sürüyor. Pendik Belediyesi, İSKİ’nin dere ıslah çalışmalarını yüzde 90 seviyelerine çıkarmasıyla yol yapımını hızlandırdı. İlk etabı tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, 2. etabı da bitirmek üzere. Yaklaşık 200 metrelik son etapta ise yol yapım çalışmaları önümüzde haftalarda başlayacak.

Derenin her iki yanına yol yapılıyor

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri İSKİ’nin derede yaptığı ıslah çalışmalarına paralel olarak derenin her iki yanına yol inşa ediyor. 6’şar metre genişliğinde inşa edilen yolun uzunluğu tamamlandığında toplam 1.600 metre olacak. Kurtköy Dere Yolu’nun tamamının hava şartlarına bağlı olarak bahar aylarında tamamlanması planlanıyor. Proje adı ‘Kemiklidere 3.Yan Kol’ olan yolun havaalanı yoluna ulaşımı kolaylaştırmanın yanı sıra mahalleler arasındaki geçişleri de önemli ölçüde konforlu hale getirmesi bekleniyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x