Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

“KÜLTÜR VE BELEDİYECİLİKTE TARİHE GEÇECEK BİR İŞ YAPILDI”

‘Ummana Dökülen Irmaklar: Mehmet Akif Ersoy’un Dost Çevresi’ programı düzenlenen 2. panelle sona erdi. Panelde konuşan Prof. Dr. Mustafa Uzun, Pendik Belediyesi’ni tebrik ederek “Akif’i ve dostlarını anmak için serginin yanı sıra 42 kitap basıldı. Çizgi roman hazırlandı. Bu, kültür ve belediyecilikte tarihe geçecek bir iş” dedi

 Pendiklilerin Mehmet Akif’i ve dost çevresini tanımasına olanak sağlayan ‘Ummana Dökülen Irmaklar: Mehmet Akif Ersoy’un Dost Çevresi’ programı sona erdi. 3 hafta süren program kapsamında Akif’i ve dostlarının makalelerini, mektuplarını içeren sergi, 42 kitap ve bir de çizgi romanla taçlandırıldı. Bunların yanı sıra iki bölümden oluşan 2 panel düzenlendi. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de katıldığı son panelde konuşan Prof. Dr. Mustafa Uzun, “Akif’i ve dostlarını anmak için serginin yanı sıra 42 kitap basıldı. Çizgi roman hazırlandı. Bu, kültür ve belediyecilikte tarihe geçecek bir iş” diyerek Pendik Belediyesi’ni tebrik etti.  

Akif’in en sevdiği dostlarını anlattılar

Program kapsamında düzenlenen son panelin moderatörlüğünü Doç. Dr. Turgay Anar yaptı. Panele katılan Prof. Dr. Mustafa Uzun, Doç. Dr. İsmail Türkoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Bilen Işıktaş sırasıyla Akif’in en sevdiği yakın dostları Mahir İz, Abdürreşid İbrahim ve Şerif Muhittin Targan’ı anlattı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x