Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KÜÇÜK KÂŞİFLER YARIŞIYOR

Pendik Bilim Merkezleri’nin geziler ve atölye çalışmalarıyla renklenen yaz takvimine 2 yeni proje daha eklendi.  Temmuz ayından itibaren düzenlenmeye başlayan Bilim Oyunları ve Zeka Oyunları yarışmaları çocuklara heyecanlı anlar yaşatıyor

Bilim oyunlarında iki takıma ayrılan çocuklar doğa kanunları ve bilimsel bilgiyi kullanarak hedefe ilerliyor. Havanın gücü gemi yarışması, manyetik güçle hareket eden arabalar yarışması, refleks, vakum ve roket oyunları gibi etapları bulunan yarışmalar aynı zamanda çocuklara takım ruhunu da aşılıyor.

Zeka oyunlarında ise strateji geliştirme, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığını artıran oyunlar bulunuyor. Dedektif, reversi, koridor gibi oyunlarla rakibiyle karşılaşan çocuklar, kendi yeteneklerini geliştirme fırsatı buluyor.

Kayıtlar internetten

Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi Bilim Merkezi, Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi Bilim Merkezi ve Neşet Ertaş Bilim Merkezi’nde düzenlenen bilim oyunları  yarışmasına ve zeka oyunlarına katılım için diğer etkinliklerde olduğu gibi www.pendik.bel.tr’den online kayıt yaptırmak gerekiyor.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x