Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KÜÇÜK BEYİNLER ROBOT TASARLIYORLAR

Bilge Maker Kodlama ve Robotik Atölye’de çocuklar, aldıkları teorik bilgileri pratiğe aktararak kendi robotlarını tasarlıyorlar. Atölyede özellikle küçük beyinlerin robot yapımına ve 3D tasarıma ilgileri oldukça dikkat çekiyor.

Bilge Maker Kodlama ve Robotik Atölye, gelişen teknolojiyi doğru ve yararlı bir şekilde kullanmak için adeta bir köprü niteliği taşımakta. Robotik atölyede,  5 – 15 yaş arası çocuklara; algoritma, kodlama, elektronik, robotik, 3D tasarım ve yazıcı konuları uygulamalı olarak gösterilmekte.

Çocuklar  hayal ettikleri robotları sensörler ve elektrik devreleri ile yaparak hem eğleniyorlar hem de kendilerini geliştiriyorlar. Küçük beyinlerin robot yapımına ve 3D tasarıma ilgileri oldukça dikkat çekiyor.

Bilge Maker Robotik Atölye Kurucusu Esra Sayın, çocukların teknolojiyle ilişkileri konusunda şunları söylüyor: Biz atölyemizde, giderek dijitalleşen ve yapay zekaya yürüyen dünyada; elektronik devreleri ve sensörleri kodlayarak robot tasarlayabilen, teknik ve mühendislik bakış açısı edinen, yaşayacakları çağın teknolojisine hazırlanan bireyler yetiştirmeyi amaçladık. Anne ve babalarımızın da, çocuklarının teknolojiyi verimli bir şekilde kullanmaları ve hayal ettikleri robotları tasarlayabilmeleri için atölyemizi tercih etmeleri gerekir.

Atölyenin iletişim bilgileri şu şekilde: Bahçelievler Mah. Aydınlı Yolu Cad. Hicazkar Sok. No:8A

Tel: 0530 525 02 87

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x