Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KUBİLAY RÜYASINI ARIYOR!

Gördüğü bir rüya üzerine, geçtiğimiz genel seçimlerde milletvekili aday adayı olan Kubilay Öztürk, adaylaşıp milletvekili seçilemedi. Rüyasının peşinden koşan Öztürk, bu sefer de belediye başkan aday adayı oldu.

İlçemizde ‘Yerel Hayat’ isimli gazetenin genel yayın koordinatörlüğünü yapmakta olan gazeteci arkadaşımız Kubilay Öztürk, resmi müracaatını yaparak AK Parti’den belediye başkan aday adayı oldu.

Kubilay Öztürk’ün aday adayı olmasıyla ilgili süreçte çok çarpıcı iki detay bulunmakta.

İlk detay bir rüyaya dayanıyor. Öztürk bir gece rüyasında Recep Tayyip Erdoğan’ı görür. Erdoğan bir odada kurulmuş yer sofrasında yemek yemektedir. Etrafı oldukça kalabalıktır. Erdoğan bir ara, sofradan epey uzakta oturmakta olan Kubilay’ı fark eder ve onu yakınına çağırır. En güzel lokmayı da ona ikram eder.

Öztürk, bu rüyayı gördükten sonraki süreçte, önce geçtiğimiz dönem yapılan genel seçimlerde milletvekili adaylığına resmen müracaat eder. Neticede aday olamaz.

Fakat Öztürk rüyasının peşinden koşmaya devam eder.

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerdeki belediye başkan aday adaylığının da temelinde bu yatar.

Kubilay Öztürk’ün rüyası bir gün gerçekleşir mi bilemiyoruz. Ama gerçekleşecek olursa; hiç şüphesiz bu gerçek, rüya gibi bir gerçek olacaktır…

Aday adaylığı sürecindeki ikinci çarpıcı ayrıntı da şudur: Öztürk 13.aday adayıdır. Ve adaylık müracaatı için gerekli parayı; sahibi olduğu gazetede, kendisinden önceki aday adaylarının tanıtımından elde ettiği parayla temin etmiştir.

Ve kendi ifadesiyle de bu durumu şöyle özetler: ‘Ben bütün aday adaylarının ortak aday adayıyım. Çünkü başvuru ücretimi onlar karşıladılar…’

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x