Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ KANTARCI İLE DEVAM EDİYOR

Genel Kurul programının akışı içerisinde, kooperatiften aldıkları kredileri düzenli ödeyen 15 esnafa plaket verildi.

S.S. Pendik – Maltepe Esnaf ve Sanatlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin 2017 yılı Mali Kurulu Ada Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Birlik Başkanı Temel Yaşar Çoruh, kooperatif ve oda başkanları, Halk Bankası temsilcileri ve çok sayıda esnafın katıldığı kongre; geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bir şölen havasında geçti.

Genel kurulda 3 yıllığına yeniden başkan seçilerek bir açılış konuşması yapan Sezayi Kantarcı, “Biz esnaflarımız ile devlet arasında köprü vazifesi  gören bir kurumuz. Mevcut ekonomik şartların ne kadar güç olduğunun farkındayız. Zor şartları bir nebze de olsa kolaylaştırmak adına; kurumumuzdan kredi alan ve ödeme güçlüğü çeken esnaflarımız için, başvuruları halinde ‘yeniden yapılandırma’ yoluna gidiyoruz. Bu çerçevede şu ana kadar dilekçe ile bizlere başvuran 61 esnafımıza gecikme faizlerinden de vazgeçerek, 12 – 24 taksit ve defaten ödeme seçenekleri sağlamış bulunmaktayız.

Ayrıca 2017 yılı içinde toplam 232 esnafımıza 2 ile 5 yıl geri ödemeli 17 milyon 181 bin 500 TL kredi kullandırdık.  Bunun haricinde 9 esnafımıza  da 20 bin ile 25 bin TL arasında olmak üzere toplam  185 bin TL’lik sıfır faizli KOSGEB kredisi kullandırdık” şeklinde bilgi verdi.

Aynı zamanda Esnaf Kefalet Kooperatifleri İstanbul Bölge Birliği’nde de  murahhas üye olarak görev yapmakta olan Kantarcı konuşmasını katılımcılara ve destek verenlere teşekkür ederek bitirdi.

Genel kurul programının akışı içerisinde almış oldukları krediyi düzenli ödeyen 15 esnafa da taktir plaketi takdim edildi.

Yönetim şu isimlerden oluşuyor: Sezayi Kantarcı (Başkan), Bilal Gündoğdu (Başkan Yardımcısı), Fedai Demirbaş (murahhas aza),  Nihat Özkan (üye), Kamil Hakan Gerez (üye)

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x