Pendik Gazetesi

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ‘PENDİK’ ÖRNEK OLDU

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin virüs tehdidine karşı geliştirdiği tedbirler ve sosyal yardımlar noktasında ön plana çıkan isim oldu. Pendik Belediyesi’nin bu noktadaki birçok hizmeti Türkiye genelinde örnek alınarak uygulamaya konuldu

Pendik Belediyesi, Koronavirüs (Covid -19) vakasının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren çalışmalarını olağanüstü bir şekilde sürdürüyor. Bugüne kadar 3 bin 610 nokta ile 4 bin 603 taksi minibüs ve servis aracı dezenfekte edildi

Şehrin en yoğun olan devlet hastaneleri, aile sağlık merkezleri,marketler, fırınlar, eczaneler, diğer kamu ek hizmet binaları, tüm toplu taşıma durakları, minibüsler, taksiler, bankalar, ATM’ler, yoğun caddeler sürekli ilaçlanıyor ve dezenfekte ediliyor.

Vakanın ilk gününden bugüne kadar 3 bin 610 nokta ile 4 bin 603 taksi minibüs ve servis aracı dezenfekte edildi. Tüm bu işlemlerde 28 ton solüsyon kullanıldı.

MAHALLE TEMİZLİĞİ

Her yıl yaptığı bahar temizliğini Koronavirüs (COVID – 19) nedeniyle erkene çeken Pendik Belediyesi, tüm mahallelerde toplu temizlik çalışmasını sürdürüyor. Bugüne kadar 26 mahallede 260 cadde ve 2 bin 655 sokakta süpürme ve yıkama işlemi yapıldı. Temizlik çalışmalarında 3 bin 250 ton su ve 625 litre solüsyon kullanıldı.

DENETİMLER SÜRÜYOR

Koronavirüs yayılımını düşürmek amacıyla sürdürülen çalışmalarda Zabıta Ekipleri, önemli rol üstlendi. Genelge ile kapatılan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdüren Zabıta Ekipleri, ayrıca yalnız yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların alışveriş ihtiyacını karşılıyor.

Ekipler, denetimlerini sıklaştırdığı pazarlara ise maskesiz girişe izin vermiyor.

BAŞKAN AHMET CİN’DEN EVDE KALIN ÇAĞRISI

Çalışmaları yakından takip eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, personelin aralıksız bir şekilde dezenfekte işlemlerini yürüttüğünü ifade etti. Başkan Ahmet Cin,

“Bu salgınla mücadeleyi tüm imkanlarımızla sürdürüyoruz. Ancak en etkili mücadele evde kalmaktan geçiyor. Bunu hep birlikte aşacağız. Vatandaşlarımızdan evde kalmalarını rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Beğen FAVORİ YORUM OKU
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x