Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KORONAVİRÜS (COVİD-19) TEDBİRLERİ DEVAM EDİYOR

Koronavirüs’e (COVİD19) karşı alınan tedbirler kapsamında tüm sosyal ve spor etkinlikleri durduruldu. Kültürde de seminer, tiyatro, söyleşi, sergi ve kurslar dahil tüm etkinlikler iptal edildi

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen tüm spor etkinlikleri iptal edildi. Pendik Belediyesine ait spor tesisleri tedbir amaçlı olarak ikinci bir karara kadar kapatıldı. Bu süre zarfında üyelikler devam edecek ve spor salonlarına üye olanların haklar da sabit kalacak. Öte yandan mart ayı sonuna kadar Bilim Merkezi, Satranç Kursu, Robotik Kodlama, Atölye Çalışmaları ve diğer yapılması planlanan etkinlikler de iptal edildi.

Tüm kültür programları iptal

Bu ayki kişisel sergiler, kütüphaneler haftası etkinlikleri, sohbet programları, yazı ve şiir atölyesi, konserler, kurslar, yetişkin ve çocuk tiyatrolarının tümü ve sağlık seminerleri iptal edildi. Aynı zamanda bu ay yapılması planlanan Sanatın Ustaları Pendik’te, Kudüs ve Miraç, Tüm Renkleriyle Türk Dünyası Nevruz Kutlamaları da iptal edildi.

Vefa Kıraathanesi bir süre kapalı olacak

Alınan tedbirler kapsamında Vefa Kıraathanesi bir süre hizmete kapalı olacak. Aile Çocuk Eğitim Merkezleri ve Engelsiz Yaşam Merkezi kurslarına da ara verildi. AÇEM bilim-robotik-deney etkinlikleri de iptal olurken sadece Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki terapi seansları devam edecek.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x