Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KODLAMAYI ÖĞRENDİLER, SERTİFİKALARINI ALDILAR

Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde (AÇEM) açtığı Robotik Kodlama ve Zeka Oyunları Kurslarını tamamlayan 557 çocuk sertifikaları aldı. Çocuklara sertifikalarını veren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Çocuklarımızın ne kadar zeki olduğunu görüyoruz. Her birini tebrik ediyorum” dedi.

Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde(AÇEM) açtığı Robotik Kodlama ve Zeka Oyunları Kursları sona erdi. Pendik genelinde bulunan 7 AÇEM`de ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik verilen kursları tamamlayan 557 çocuk düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, çocuklara sertifikalarını verdi. Törende konuşan Başkan Ahmet Cin: “Bizim en büyük zenginliğimiz çocuklarımız. Kurslarda kodlamayı nasıl yaptığını gördüğümüz çocuklarımızın ne kadar zeki olduğunu görüyoruz. Her birini tebrik ediyorum.” dedi.

Zeka Oyunları zihni açıp öğrenmeyi kolaştırıyor

Robotik Kodlama Kursuna bu yıl 365 öğrenci katıldı. 8 hafta boyunca 32 saat verilen kursta Robotik kodlama nedir ve yazılımının kullanımı nasıldır? Blokların inşa edilmesi kodlanması ve hareket ettirilmesi gibi eğitimler verildi. Zeka Oyunlarında ise 192 öğrenci kursu tamamladı. Kursta çocuklara yönelik, mangala, tangram, penta blok, apartman sudoku, Quridor ve 9 taş gibi oyunlar zihni açıp öğrenmeyi kolaştırarak çocukların zeka gelişimine yardımcı oldu. Kurslar önümüzdeki yıl da devam edecek.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x