Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KİTABINI ALAN KONSERE KOŞTU

PEFHEM TSM Korosu’nun gerçekleştirdiği konsere katılan dinleyiciler yanlarında getirdikleri birer kitabı da ihtiyacı olan okul ve kütüphanelere bağışlanmak üzere derneğe hediye ettiler.

PEFHEM Türk Sanat Müziği Korosu 21 Aralık Cuma akşamı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yıl sonu konserini gerçekleştirdi.

‘Her nota bir kitap olsun’ başlığı altında bu yıl ikincisi düzenlenen konsere katılan dinleyiciler,  yanlarında getirdikleri birer kitabı da derneğe bağışladı.

Toplanan kitaplar dernek yöneticileri tarafından Anadolu’da ihtiyacı olan okul ve kütüphanelere dağıtılacak.

İlginin yoğun olduğu konserde salon tamamen doldu. İki bölüm halinde planlanmış Sadettin Kaynak’ın eserlerinden oluşan konserde, sunumu Mustafa Yolaşan, koro şefliğini de TRT Radyosu Ses Sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç yaptı. Solo ve koro olarak birbirinden güzel nostaljik parçaların seslendirildiği gecede, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Mine Geçili Bitmez de konuk sanatçı olarak sahne aldı.

Dernek Başkanı Serdar Özalkak gecede yaptığı konuşmada; “ Öncelikle organizasyonumuza katkılarından dolayı Pendik Belediyesi’ne ve gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı tüm davetlilerimize teşekkür ederim. TSM koromuzun performansını sizlerle paylaşmak bizim için büyük bir keyif. Bağışlanan kitaplarla, ihtiyacı olan noktalara katkıda bulunmanın mutluluğunu da hep beraber yaşıyoruz. Bir nota bir kitap, bir kitap da aydınlanmış bir insan olsun istedik” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x