Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KIRIMLI FAZİLET KANADA YOLCUSU

Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan robotik ekibi Kanada’da düzenlenen yarışmada Türkiye’yi temsil edecek

Pendik Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi öğrencilerinin kurmuş olduğu ve yaklaşık 1,5 yıldır okulda kurulan atölyede faaliyetlerini sürdüren ‘Intechne’ teknoloji ve proje takımı bu emeklerinin karşılığını alıyor.

Geçtiğimiz yıl Gençbizz tarafından düzenlenen yarışmada İstanbul finallerine yükselmeyi başaran tek robotik ekibi İntechne; Samsun, Mersin ve İstanbul’daki yarışmalarda da ödüller kazandı.

Uluslar arası ölçekte de dikkat çeken başarılı ekibimiz Kanada’dan davet alarak, Montreal Sherbrooke’daki First Robotics Competition yarışmasına katıldı.

Intechne ekibi 1-10 Mart tarihleri arasında Kanada’da yarışacak olan Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi öğrencileri tek Türk Takımı olarak ülkemizi temsil edecek.

Intechne ekibi yarışmaya katılacakları robotu tamamen kendi çabalarıyla tamamladılar.

11 öğrenci ve 3 öğretmenle 1 Mart 2020 günü Kanada’ya uçtu.

Pendik Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi Intechne ekibi şu isimlerden oluşuyor: Ömer Akbulut, Ensar Kurt, Muhammet Çelik (12.sınıf), Mehmet Emir Düğün, Erkan Yiğit Şen, Halil Kasapoğlu, Deniz Eren Yazar, Berke İbrahim İnce (11.sınıf), Mücahit Enes Menteşe, Mehmet Zahid Battal, Tuana Kotan (10.sınıf), Barış Kurt (Beden Eğitimi Öğretmeni), Barış Çataltepe (İngilizce Öğretmeni), Esra Yalçın (İngilizce Öğretmeni)

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x