Dilek Altunöz
Dilek Altunöz

Kendimi Ardımda Bırakıyorum

Kimi zaman huzur, kimi zaman hüzün. İşte bunun adı yalnızlık. Bazen korkudur, korktuğudur, kaçtığıdır insanın yalnızlık. Bazen de hayatı boyunca insanın kendi kendini arayışıdır, sığındığıdır.
Yalnız kalmak istemez çoğu insan, çünkü yalnızlık insanın kendini yarım hissetmesine neden olur. Ne mutluluğu tam olur, ne de hüznü insanın. Duygularını paylaşamaz ve hiçbir şeyin anlamı kalmaz. Güzelliği güzel yapan onu paylaşabileceği birilerinin olmasıdır.
Bir yandan da kimi zaman, kendiyle baş başa kalmak ister insan, yalnızlığıyla durulmak bir an bile olsa dünyada tek kalmak ya da öyle hissetmek ister.
Herkes ona uzaktır, fazlalıktır sanki. Kimsenin sesini duymak istemez. Hiçbir şeyin umurunda olmamasını kısa bir süre için bile olsa hayal etmek ister… Geçmişi geleceği yaşanılanı ve yaşanacakları düşünmeden, sırf kendim olayım, kendimle kalayım der.
Ve sonuçta insan kendi kendine teslim olur yalnızlığa. Çünkü mutsuzluluğun, umutsuzluğun, yaşanan kırgınlıkların çözümü yalnızlık gibi görünür. Belki başkalarına kızdığı için, belki başkalarından kaçtığı, korktuğu veya onlardan bıktığı için, belki de huzuru sadece yalnızlıkta bulma ihtimaline inandığı için.
Ama yalnızlık; aynaya her baktığında artık kendi yüzünden başka bir yüz göremediğini hissettiğinde, sevdiklerinin yanında olmadığını bilerek yaşamak zorunda kalındığında, acı verir insana. Çünkü yalnızlık, insanın mutlu olduğunda gözlerindeki ışığın yansımasını bir başka insanın gözlerinde görememesidir. Çünkü yalnızlık, iyi, kötü tüm yaşadıklarını sadece kendinle paylaşabilmektir.
Yaşadığımız ana dönelim. Çalışmak, yorulmak, kırılmak, üzülmek, sevinmek derken, hayatımızdaki sorular cevaplar bitmiyor, zamanda yetmiyor bunları sorgulamaya. Belki de en iyisi hayatın götürdüğü yere gitmek gönüldeki umutlarla…
Ben bir yol çizmişim yürüyorum. Kimi zaman nereye gittiğimi bilmiyorum. Kimi zaman doğrularımla, yanlışlarımla yaşanacak günlerimi ve en önemlisi yüreğimdeki umutları yanıma alıp, yeni bir yol çiziyor ve kendimi ardımda bırakıyorum. Yeni bir ben oluyorum umutlarımla ve iyi ki var umutlarım diyorum…

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x