Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Kenan İlten: İhracatta Liderlik Yarışındayız

Merkezi Pendik’te bulunan Karadağlar Grup Otomotiv & Sigorta şirketi Genel Müdürü Kenan İlten ‘otomoiv iç aksesuarları ve yedek parça ihracatı’ ile ilgili olarak gazetemize yaptığı değerlendirmede yüz güldüren bilgiler verdi.

İlten değerlendirmesinde; “ Özellikle Covid – 19 pandemi süreci ve sonrası Türkiye adına ‘ihracat’ noktasında pozitif gelişmeler oldu.

Otomotiv iç aksesuarları ve yedek parça üretiminde ülkemizde üretimin kesintiye uğramadan devam etmesiyle birlikte etki alanımız ve ihracatımız genişledi. Bursa ilimiz bu noktada üretim üssü olarak rol oynamakta.

Şirket olarak biz de aktivitemizi artırdık. Koltuk, cam, klima ve benzer ürünlerin üretiminde kaliteyi de gözeterek yolumuza devam ettik.

Bunun neticesinde yurt dışına ihracatta Türkiye Almanya’dan sonra ikinci sıraya yerleşmiş bulunuyor. Özellikle VİP ürünlerde bu böyle. Türkiye Çin’e alternatif ülke olarak Avrupa’nın tercihi oldu.

İhracat ülkemize döviz girdisini sağlayan önemli bir başlık. Devletimiz de şirket ve iş adamlarımıza çeşitli kolaylıklar ve teşvikler sağlayarak önümüzü açıyor” sözlerine yer verdi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x