Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Kavakpınar Araç Alt Geçidi’nin Temeli Atılıyor

Tamamlandığında Kavakpınar ile Orhangazi Mahallelerini birbirine bağlayacak ve bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltacak Kavakpınar Araç Alt Geçidi’nde önemli bir aşamaya geçildi. 200 metrelik alt geçit için ilk kazık vuruldu.

Kavakpınar Araç Alt Geçidi yapımında önemli bir aşamaya gelindi. Proje kapsamında inşa edilecek alt geçit için ilk kazık vuruldu. Çalışmalar kapsamında havaalanı yolunda bazı şeritler geçici olarak kapatıldı. Havaalanı-TEM Bağlantı Yolu’nun altında yaklaşık 200 metre uzunluğunda inşa edilecek alt geçit tamamlandığında iki gidiş iki geliş olmak üzere 4 şeritli olarak hizmet verecek. Kavakpınar Araç Alt Geçidinin önümüzdeki yıl bitirilerek hizmete girmesi hedefleniyor.

Havaalanı yolundan mahallelere doğrudan geçiş olacak

Kavakpınar Araç Alt Geçidi’nin hizmete girmesiyle Kavakpınar ve Orhangazi Mahalleleri doğrudan birbirine bağlanacak, aynı zamanda havaalanı yolundan mahallelere doğrudan geçiş olacak. Bu sayede Çamçeşme, Güllübağlar ve Esenler Mahalleleri arasındaki geçişler de kısalacak. En önemlisi ise bölgede hizmete giren Garanti Bankası Operasyon Merkezi nedeniyle oluşan trafik yoğunluğunun önüne geçilecek. Orhangazi Mahallesi’nden E-5’e çıkış zamanı azalacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x