Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Kastamonular Dayanışma Derneği’nden Büyük Dayanışma  

Kastamonular Dayanışma Derneği (Kas-Der) Pendik Şubesi gurbetteki ihtiyaç sahibi hemşehrilerine destek vermek için başlattığı yardım kampanyasında 500 adet gıda kolisi dağıttı.

Kas-Der Pendik Şubesi ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği ‘Hemşehri Dayanışması’nı bu yıl ikinci kez organize etti. Ramazan ayı boyunca toplanan bağışların bir kısmı gıda kolisine çevrilirken, bir kısmı da nakdi olarak Pendik’te yaşayan Kastamonulu hemşehrilerine ulaştırıldı.

Yerel kalkınmanın hedeflendiği yardım kampanyasında gönüllüler hem maddi, hem manevi hem de fiziki olarak süreç boyunca aktif rol aldılar.

Kas-Der Pendik Yönetim Kurulu Başkanı Mercan Hüseyin Demircan yaptığı açıklamada; “Nüfus bakımından hem İstanbul’da, hem de Pendik’te ilk beşteyiz. Hemşehrimizin bir arada olduğu ortamda mağduriyetler olduğu kadar, mağdurların yarasını sarmaya çalışanların olduğunu da görmek mutluluk verici. Bizler dernekçiliği sadece kağıt üzerinde değil sahada da aktif olarak yapıp bize yüklenen sorumluluğun hakkını vermeye çalışıyoruz, bu konuda destek veren üyelerimize, yönetim kurulumuza ve bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x