Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KANADA’YLA İLİŞKİLERİ ARTIRAN FORUM

Kanada – Türkiye Altyapı ve Enerji Forumu (CTEF ) İstanbul’da gerçekleşti. Forumda düzenlenen ‘Gelecek Nesil Sosyal Altyapı’ konulu panelde Pendik Belediyesinin bu alanda yaptığı çalışmalar Türk ve Kanadalı sektör temsilcilerine anlatıldı.

Çeşitli sektörlerden Türk ve Kanadalı firmalar arasında bağlantılar kurmayı ve firmaları altyapı ve enerji konusunda dünya çapında rekabet eden ortaklıklara teşvik etmeyi hedefleyen Kanada – Türkiye Altyapı ve Enerji Forumu İstanbul’da yapıldı. Kanada Kalkınma Bakanlığı ve kurumsal ortakların desteğiyle Kanada’nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından organize edilen foruma 60’tan fazla firma katıldı. Forumun önemli panellerinden biri olan ‘Geleceği Vatandaşlar İçin İnşa Etmek – Yeni Nesil Sosyal Altyapı Paneli’nde, Pendik Belediyesini temsilen Başkan Yardımcısı Sami Divleli konuşmacı olarak yer aldı.

Şehirlerin daha yaşanabilir olmasında yerel yönetimlerin rolünü anlattı

Pendik Belediyesinin sosyal altyapı alanındaki deneyimlerini anlatan Divleli, yerel yönetimlerde vatandaşların sosyal ve fiziksel ihtiyaçları doğrultusunda hassasiyet gösterilerek oluşturulması gereken yeni nesil sosyal altyapı politikaları hakkında bilgi verdi. Divleli, sürdürülebilir akıllı şehir uygulamalarının data yönetimi ve analizi ile mümkün olabileceğini, bunu yaparken de insan odaklı yaklaşımın toplumsal refahı arttıracağına işaret etti. Şehirlerin daha bağlantılı, sürdürülebilir ve en önemlisi daha yaşanabilir hale getirilmesinde yerel yönetimlerin oynayacağı rollere dikkat çekti.

Yaşanabilir şehirler kategorisinde ilk 10’da üç şehri ile büyük başarı sağlamış olan Kanada ile ikili ilişkilerin yoğunlaştırılması konusundaki ortak çalışmalardan da bahseden Divleli, tecrübe paylaşımında uluslararası yerel yönetim networklerinin önemini vurguladı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x