Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Kadir Bayram: Türkiye’nin Yıllık İhracatı’nın Yüzde 1’ini Pendik Gerçekleştiriyor

PESİAD Başkanı Kadir Bayram, Türkiye’nin yıllık ihracatının yüzde 1’inin Pendik’ten gerçekleştiğini ifade etti.

Türkiye’nin toplam ihracatının 227 milyar dolar olduğunu kaydeden Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Bayram, ihracatın yüzde 1’lik kısmının Pendikli ihracatçılar tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarının Pendik’te olduğunu ve bunların bir kısmının PESİAD Üyesi olduğuna işaret eden Kadir Bayram, ” İlçemizde 600’den fazla sanayici var. İMES’ten sonraki en büyük sanayi kentiyiz. 1070 ihracatçı firma var. Bu firmalaramız geçtiğimiz bir yılda 2 milyar 300 milyon dolar yaklaşık ihracat gerçekleştirdi. Bu rakam Türkiye ihracatının yüzde birine karşılık geliyor. PESİAD üyelerimizin istihdam sayısı 80 bin kişidir. Bu rakam her geçen gün artmaktadır.” diye konuştu.

PESİAD Lokalinde medya mensuplarıyla bir araya gelerek PESİAD’ın faaliyetlerini anlatan Kadir Bayram, ilçeye katma değer oluşturacak yatırımlar peşinde olduklarını ve iki adet okul yapımı için gerekli çalışmaları yaptıklarını en kısa sürede inşaata başlayacaklarını söyledi.

Pendik’e uluslararası bir fuar alanı kazandırmak için yoğun bir gayret içerisinde olduklarına da dikkat çeken Kadir Bayram; ” Pendik ilçemiz İstanbul’un en önemli ilçelerinden ve konum itibarıyle de oldukça iyi bir yerdedir. Bütün ulaşım akslarının kesişme noktasında bulunan Türkiye’deki tek ilçeyiz. Havaalanı, Demiryolu, karayolları ve deniz yollarıyla Pendik önemli bir konumdadır. Bu avantajı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz ve bu konuda belediyemizle birlikte çalışıyoruz. Hedefimiz ilçemize en kısa sürede uluslararası bir fuar alanı kazandırmaktır. Girişimlerimiz üst düzeyde devam ediyor ve yıl sonuna kadar sonuç alacağımızı ümit ediyorum.” dedi

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x