Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

KADİR BAYRAM: BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (PESİAD) 6. Olağan Kongresi derneğin toplantı salonunda gerçekleştirildi. Kadir Bayram yeniden başkan seçildi. Genç PESİAD’da ise başkanlığa Cüneyt Battal seçildi.

Kongreye; Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç, PESİAD Başkanı Kadir Bayram, Genç PESİAD Başkanı Murat Açık  ve çok sayıda üye katıldı.

Kongrede  üyelerin tamamının oylarını alan Kadir Bayram yeniden başkan seçildi. Genç PESİAD’da ise görev değişimi yaşandı. Murat Açık yerini Cüneyt Battal’a devretti.

PESİAD’ın 6. Olağan Kongresinde kısa bir konuşma yapan Başkan Kadir Bayram pandemi nedeniyle ertelenen yatırımların hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Bayram; PESİAD’ın Pendik’te önemli yatırımlar yaptığını belirterek, gerek yurt içi gerekse yurt dışı kaynaklı projelerin sürdürüleceğini vurguladı.
Abdülkadir Bayram;  Pendik’teki sanayicilerin önünü açacak yeni bir proje üzerinde çalışmalar yaptıklarını ifade ederek PESİAD Sanayi Sitesi kuracaklarını söyledi.

KADİR BAYRAM;” PESİAD OLARAK PROJELERİMİZE KALDIĞIMIZ YERDEN HIZLA DEVAM EDECEĞİZ”

Kadir Bayram konuşmasında şu sözlere yer verdi; ”Pandemi nedeniyle zorlu bir süreci geride bıraktık. Gerek ekonomik gerekse psikolojik olarak sıkıntılı  zamanlardan geçtik.

İlçemiz çok yönlü  ve yüksek bir ekonomik potansiyele sahip. PESİAD sanayici ve iş adamlarımızı bir araya getirerek, ortak  akıl ile daha büyük işler başarma ihtiyacının bir sonucu olarak kurulmuştur. Yaklaşık 7 yıldır aktif faaliyet gösteren derneğimiz, 2020 yılı sonu itibariyle üye sayısını Genç PESİAD üyelerinin de dahil olması ile birlikte 300’e çıkartmıştır.

PESİAD Pendik’in ekonomisine katma değer katan büyük bir ailedir. Geçmişi başarı hikâyeleri ile doludur. Pendik’in menfaati için çalışmakta olup bu sebeple her alanda faaliyet göstererek üyelerine, vatandaşlarımıza ve yerel ölçekte ülkemize faydalar sağlamaktadır.

DİJİTAL DÜNYAYI PESİAD’A KANALİZE ETTİK

Öncelikle ARGE’si devam eden ve hep beraber önemsediğimiz sektörler kurulumumuzu hayata geçirdik. Bu kurumları üçe böldük. İnşaat sektörü, sanayi sektörü ve hizmet sektörü olarak başkanlarını atayarak, altında komiteler kurarak mevcut yönetimimizle beraber 60 – 65 kişilik etkin bir kadroyu hayata geçirdik. Bu sektörlerle alakalı çalıştaylar yapmak üzere başladığımız görevi pandemiyle karşı karşıya kalarak ertelemek durumunda kaldık. Bu zaman zarfı içerisinde dijital dünyayla bir atılım yapmakla ilgili gayretimiz oldu.

Dijital dünyaya PESİAD’mızı kanalize ettik. Devam eden arge çalışmalarımızı sürdürdük. PESİAD katalog, PESİAD Kart gibi. Bunları şu anda etkin bir şekilde kullanıyoruz. PESİAD Kartımızla ilgili bölgemizdeki özel ve kamu kuruluşlarımızla ilgili ciddi anlamda indirimler alarak iyi hizmet noktasında avantaj sağlayarak üyelerimizin kullanımına açtık. Bununla beraber mobil aplikasyonla ilgili yeni bir altyapı hazırlayarak üyelerimizin hizmetine açtık.

ARGE PROJELERİMİZDEN BİRİ OLAN FUARLARI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Tabii ki normalleşmeyle beraber PESİAD projelerle birlikte yatırımlarına kaldığı yerden devam edecek. İnşallah gerek yurt içi gerekse yurt dışı gezilerimize ara vermeden devam edeceğiz. Dış dünya ile alakalı ihracat noktasında bütün üyelerimizi bu kapsama taşımayla ilgili gayretimiz maksimum seviyede olacak. Daha  öncesinde Belediye Başkanımızla birlikte sektörlerle ilgili fuarların yapılmasıyla  ilgili bir ARGE kurmuştuk. İnşallah en kısa zamanda sektörler kurulu ile entegre ederek bu projeyi de hayata geçirip fuarları organize edeceğiz.

ARA ELEMAN SORUNUNU ÇÖZMEYLE İLGİLİ PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Bir başka önemsediğimiz ve üzerinde durduğumuz konu, ara eleman sorununu çözmeyle ilgili. Kurtköy bölgemizdeki sanayicilerimizle ilgili ara eleman sıkıntılarının olduğunu biliyoruz. Belediye başkanımızın da desteği ile sertifikasyon düzenlenecek şekilde ara eleman yetiştirmeyle ilgili kursların kurulacağı ve eğitim merkezlerin olacağı bir sistemin kurulması için adım attık.

BAŞKAN CİN BAŞARILAR DİLEDİ

Kongrede kısa bir konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de PESİAD’ın başarılarından memnuniyet duyduğunu belirterek tekrar göreve seçilen Kadir Bayram ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Genç PESİAD Başkanı Cüneyt Battal’a görevinde başarılar diledi.

EROL KAYA: BEN BENDEN AKILLILARLA ÇALIŞIRIM

Pendik Eski Belediye Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya da toplantıya konuşması ile renk kattı. Kaya PESİAD’ın ilçe ve ülke ölçeğinde önemli sorumluluklarının olduğunu, özellikle ihracat konusunda kendilerinden katkı beklendiğini ifade etti.

Kaya, ” Benim bütün çalışma arkadaşlarım benden daha akıllı olmak zorundadırlar. Ancak kendini yetiştirmiş alanında uzman kişilerle meselelere çok daha kolay çözümler üretmek ve yeni projeler hayata geçirmek mümkündür” sözleri ile de başarısının sırrı hakkında ipuçları verdi.

PESİAD asil yönetim kurulu listesi:

Kadir Bayram, Alper Sarısoy, Aykut Dumankaya, F. Mehmet Özdemir, Fatih Çiftçi, Harun Gedikoğlu, Hüseyin Ekşi, Murat Açık, Murat Özdemir,  Mustafa Şahinyılmaz,  Ömer Davulcu,  Recep Yeşilyurt, Salih Baltacı, Serkan Özer.  Şahin İpek, Şenol Üçüncü, Turgay Seymenoğlu

Yedek üyeler:

Suat Kıraç, Ayhan Sun, Ünal Eke, Arif Çakır, Ahmet Sultan Yanık, Emrah Altınkaya, Aykut Öztürk, Fatih Engin, Süleyman Genç, Tahsin Tarım, Cahit Bakır, Ziya Şahin, Murat Dönmez.

Pesiad Denetim Kurulu Asil:

Murat Öztürk, Ertan Yurtseven, Özcan Zorlu.

Pesiad Denetim Kurulu Yedek:

Ömer Özcan,Abdullah Orak, Cüneyt Şallı.

Genç PESİADYeni Yönetim Kurulu:

Cüneyt Battal, Abdullah Yılmaz, Emre Dilli, Erkan Tekkeşintekin, Harun Selçuk, İsmail Gürbüz, Mahmut Said Sağdıç, Mehmet Şirin, Muhammed Emin aydın, Özkan Ündağ,  Sadık Özbek, Semih Sançar,  Taha Güçlü, Yavuz Yıldırım, Yunus Emre Özbek, Yusuf Demirlikaya, Yusuf Zorlu.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x