Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İYİLİK ÖRÜYORLAR

Şefika Yazıcı’nın öncülüğünde 12 kermes yaparak 84 öğrenciye burs veren Gönül Dostları takdir topluyor.

2004 yılından bu yana sivil platform olarak Pendik’te faaliyetlerini sürdüren Gönül Dostları’nın ‘iyilik yap zinciri’ devam ediyor.

Pandemi dönemini  de boş geçirmeyip, evlerinde şapka ve atkı ören Yazıcı ve yardımsever dostları, bu ürünleri satarak öğrencilere burs imkanı da sağlıyorlar.

YEŞİLAY’A FARKINDALIK ÖRGÜSÜ

Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz’ın desteği ile, Gönül Dostları Pendik’te 2 ayrı okula atkı ördü.

Yeşilay’ın logosu da bulunan atkılar okullara dağıtıldı. Öğrencilerde Yeşilay farkındalığı oluşturuldu.

Edirne Mithat Paşa İlköğretim Okulu müdürünün boş zamanlarında inşaatlarda çalışıp, öğrencilere katkıda bulunması haberini gören Şefika Yazıcı; müdüre ulaşıp yaptığı iyiliğe Gönül  Dostları ekibi ile ortak olmak istediğini belirtti. Bu çerçevede 127 öğrenciye  atkı ören Gönül  Dostları, ilave olarak eldiven, şapka  ve çorap dağıttılar. Toplanan kışlık ürünler, aracı olan bir gönül dostu ile Edirne’ye ulaştırıldı.

Çocuklara kışlık ihtiyaçları ulaştıran Gönül Dostları Platformu Başkanı Şefika Yazıcı; “Onların gözlerindeki  mutluluğu görmek bize yetti” dedi.

Son olarak da Van Özalp ilçesi, Savatlı Köyü İlköğretim Okulu 60 öğrenciye bot, panduf, eldiven, bere ve çorap desteği hazırlandığı belirtildi.

Pendikli Yazar Seçil Kutal da ‘Yitik Zaman’ adlı ilk romanının geliri ile öğrencilere burs sağladı.

DERNEK OLMAK İSTİYORUZ

Platformun dernek statüsüne sokularak  resmileştirilmesini  arzu ettiklerini ifade eden Şefika Yazıcı, “Bu sayede daha çok kişiye ulaşır ve daha fazla yardım yapabiliriz” diyor.

PENDİK MARKA ŞEHİR OLSUN

Şefika Yazıcı;”Türkiye’de bir tane Kastamonu Dantel Müzesi var. Ben de el emeklerimiz boşa gitmesin diye yapılan dantelleri topladım. Pendik’te bir ‘Dantel Müzesi’ kuralım. Marka şehir olalım. Bu çerçevede Belediye Başkanımız Ahmet Cin de bize her anlamda destek oluyor. Kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Erol Yazıcı
2 ay önce

Şefika Yazıcı’yı tüm kalbimle destekliyor – seviyor ve başarılarının devamını diliyorum. O çok iyi bir insan – Pendik’in önemli insanlarından – değer katan, değerli insanlarından. iyi ki var. teşekkürler Şefika hanım

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x