Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İYİ Parti’nin Belediyede Meclis Odası Niye Yok?

Pendik Belediyesinde 4 siyasi partinin meclis üyesi var. AK Parti, CHP, MHP olmak üzere 3 partinin meclis üyeleri için özel toplantılarını yapabilecekleri, misafirlerini ağırlayabilecekleri bir grup odası mevcut.  İYİ Parti’nin ise meclis odası bulunmuyor.

Bu durum son meclis toplantısında İYİ Parti Meclis Üyesi Yılmaz Saraç tarafından da gündeme getirildi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Süleyman Turan konu ile ilgili gazetemize yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi; “Ben ve arkadaşlarım göreve başladığımız günden bu yana ilçemizde pozitif bir siyaset anlayışı ile hareket ediyoruz. Eksiklik ve aksaklıklarda, yanlış uygulamalarda uyarıcı – yönlendirici olurken; belediyemizin her türlü olumlu aktivitesine destek veriyor, belediye başkanımızın yanında yer alıyoruz.

Son bütçe görüşmesinde faaliyet raporuna olumlu yönde oy vererek kurumsal anlamda da bu desteğimizi gösterdik.

İYİ Parti ülke ve ilçe genelinde halkımızdan teveccüh gören bir parti konumunda. Bu teveccühün her geçen gün artış gösterdiği de kamuoyunun malumu.

Hal böyleyken ve seçilmiş bir meclis üyemiz varken, Pendik Belediyesinde partimizin kurumsal olarak temsil edilebileceği bir meclis odası yok.

Bu nokta da kişisel olarak temaslarda bulunup, tarafımıza bir meclis grup odasının tahsis edilmesini istedik. Bu yönde verilen sözler aradan üç yıl geçmiş olmasına rağmen halen yerine getirilmiş değil.

Diğer siyasi partilere meclis grup odası verilirken, İYİ Parti’nin dışarıda bırakılması kabul edilemez.

Bu arada, İYİ Parti’nin meclis üyesinin bulunduğu diğer tüm ilçe belediyelerinde, bir meclis grup odasının da var olduğunu belirtmek isterim.

Bugüne kadar, yaşanan sıkıntıyı kamuoyu önünde gündeme getirmek istememiş, kişisel diyaloglar yoluyla çözüm aramıştık. Fakat gelinen noktada durum değerlendirmesi yaptığımızda; tarafımıza karşı siyasi bir tavır alındığını, art niyetle hareket edildiğini görüyoruz.

Pendik Belediyesi yönetimine ve siyasi etiğe asla yakışmayan bu durumun ivedilik ile düzeltilmesini, ilçemizin siyasi mecrasındaki pozitif iklime zarar verilmemesini bekliyoruz”

 

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x