Gündem Haber Girişi : 21 Nisan 2023 20:34

İYİ Parti’den yeni kampanya videosu

İYİ Parti’den yeni kampanya videosu

Partiden yapılan açıklamaya nazaran, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in, 28. Devir Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik beyannamesinde Toplumsal Mukavele vizyonu olarak ortaya koyduğu; adil, saygılı, nitelikli, güçlü ve yaşatan Türkiye anlayışları işlenen irtibat kampanyası serisinin son görüntüsü “Yaşatan Türkiye” oldu.

“14 Mayıs’tan itibaren milletimize, Cumhuriyetimizin ikinci asrında; Yaşatan Türkiye'yi ve yeni bir toplumsal mukaveleyi vadediyoruz” notuyla paylaşılan görüntüde; 21 yıllık AK Parti iktidarının neden olduğu yıkıma, vatandaşların çaresizliklerine, bayan cinayetlerine, genç vefatlarına ve asrın afetinin asrın felaketine dönüştürülmesine dikkat çekilirken UYGUN Parti’nin yaşatan bir Türkiye inşa etme amacı vurgulandı.

“AK Parti iktidarın neden olduğu 20 yıllık yıkımın sonucunda insanlarımız artık yaşayamıyor”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in 16 Nisan tarihinde 2023 Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşma ile ilerleyen görüntü 6 Şubat sarsıntılarında kızını kaybeden babanın fotoğrafı ile başladı.

Çöpten yiyecek toplayan fakir vatandaşların ve 6 Şubat sarsıntılarında çaresiz bırakılan vatandaşların imajlarıyla devam eden görüntüde Akşener’in; “Ne yazık ki bugün AK Parti iktidarın neden olduğu 20 yıllık yıkımın sonucunda insanlarımız artık yaşayamıyor. Bu maharetsiz iktidar yüzünden içini boğan kaygılardan nefes bile alamıyor. Büyük bir afetin asrın felaketine dönüşmesini izlediler. İnsanlarımızı yaşatamadılar” kelamlarına yer verildi.

“Kadınları yaşatamadılar”

AK Parti iktidarının bayana karşı bakış açısını vurgulayarak devam eden görüntüde, geçtiğimiz yıllarda yaşanan bayan cinayetleri hatırlatıldı. Görüntüde; Ceren Özdemir, Özgecan Aslan, Şule Çet, Pınar Gültekin, Emine Bulut, Raziye Oskay ve Dilara Yıldız imajlarıyla Akşener’in; “O saatte orada ne işi varmış?” diye suçladılar. Ceren’leri, Özgecan’ı, Şule’yi, Pınar’ı, Emine’yi, Raziye’yi, Dilara’yı ve daha kaç bayanı yaşatamadılar” sözlerine yer verildi.

“Dilek Özçelik’i yaşatamadılar”

2013 yılında Etraf ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayrak’tan tedavisi için yardım isteyen ve ‘’Çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda’’ kelamlarıyla hafızalara kazınan Dilek Özçelik’i hatırlatan Akşener’in; ‘’Cebine 50 lira sıkıştırmaya çalıştıkları; Dilek Özçelik’i yaşatamadılar” kelamları yer aldı.

“Enes Kara’yı yaşatamadılar!”

Geçtiğimiz yıl bir cemaat yurdunda intihar ederek hayatını kaybeden tıp öğrencisi Enes Kara’yı hatırlatan Akşener’in; “Umutsuzluğa hapsettiler. Sesini duymadılar. Yardımına koşmadılar. Enes Kara’yı, yaşatamadılar.’’ telaffuzuna yer verildi.

“Fedai öğretmenimizi yaşatamadılar”

KPSS’de yüksek puan almasına karşın atanamadığı için inşaatta çalışırken hayatını kaybeden öğretmen Fedai Altun’u hatırlatan Akşener’in; “‘En son neyinizi kaybettiniz?’ sorusuna; ‘hayallerimi’ diye yanıt veren Fedai öğretmenimizi yaşatamadılar” kelamları yer aldı.

“Sinan Ateş’i yaşatamadılar”

Son olarak bir suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş’i hatırlatan Akşener’in; “Katilleri, azmettiricileri, alçaklığa ortak olanları, bilmezden geldiler. Yargı süreçlerine, müdahale ettiler. Gencecik bir akademisyenin kanını, yerde bıraktılar. Yani Sinan Ateş’i de yaşatmadılar’’ tabirleri vurgulandı.

“Adaletin kendilerine lazım olacağını unutuyorlar”

Videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1999 yılında okuduğu bir şiir nedeniyle cezaevine girmesi hatırlatılarak Akşener’in; “Adaletin dönüp dolaşıp bir gün en çok kendilerine lazım olacağını unutuyorlar” kelamlarına yer verildi.

‘’Türkiye’de yaşamanın bu kadar sıkıntı olmasını reddediyoruz’’

Video Akşener’in; “Devletimizin maharetsiz bir iktidarın elinde içine düşürüldüğü bu acizliği reddediyoruz. Milletimizin içine düşürüldüğü bu çaresizliği reddediyoruz. Türkiye’de yaşamanın, bu kadar güç olmasını, reddediyoruz. 14 Mayıs’tan itibaren, milletimize; Cumhuriyetimizin, ikinci asrında; yaşatan bir Türkiye’yi ve yeni bir toplumsal mukaveleyi vadediyoruz.” kelamlarıyla sona erdi.

Hibya Haber Ajansı