Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İYİ Parti Pendik İlçe Yönetimi yarın seçim olacakmış gibi her gün sahada

İYİ Parti Pendik İlçe Başkanlığı yoğun çalışma temposunu hız kesmeden sürdürüyor. İlçe Başkanı Süleyman Turan, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, GİK Üyesi Dursun Çolak, Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Çakıroğlu, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte Pendik Esnaf Odaları Başkanları ile bir araya geldiler.

Pendik Birleşik Esnaf Odası Başkanı Bilal Gündoğdu’nun organizasyonunda gerçekleşen etkinlikte esnafın sorunları gündeme getirilerek değerlendirildi.

Gündoğdu burada yaptığı konuşmada; “Esnaflarımızın derdi her yerde aynı, pandemide yalnız kaldık. Bir an önce bu ülkenin iktidarını alın ve ekonomiyi düzeltin” sözlerine yer verirken; İYİ Parti temsilcileri “Esnaflarımızın sorunlarına çözüm üretmek, İYİ Parti olarak 1’ci önceliğimizdir. İktidara geldiğimizde sorunlara teker teker çözümler üreteceğiz” dedi.

Daha sonra devam eden saha çalışmaları kapsamında Pendik Ali Baba Sultan Cemevi ziyaret edildi. Bu ziyarete de İlçe Başkanı Süleyman Turan’ın yanı sıra Kurucular Kurulu üyesi Mustafa Çakıroğlu, il ve ilçe yöneticileri iştirak ettiler.

Cemevi Başkanı Tahir Aslandaş ile yine gündeme dair değerlendirmelerin yapıldığı buluşmada, İYİ Parti İlçe Başkanı Süleyman Turan; ”Cemevleri’nin ibadethane statüsüne geçmesi ve dedelerimizin din görevlisi statüsüne alınması gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Bu konuda yapılacak düzenlemeye İYİ Parti olarak tam destek veriyoruz. Bu vesile ile sofralarını bizimle paylaşan canlarımızın Muharrem Ayı’nı kutlar, Kerbela’da şehit edilen Hz Hüseyin ve arkadaşlarına rahmet dilerim” sözlerine yer verdi.

Önceki hafta gerçekleştirilen faaliyetler arasında; il ve ilçe yöneticileri ile kahvaltı programı ve Siyaset Akademisi  ve Eğitim Politikaları Başkanlığının yaptığı seminerlere katılan üyelere sertifika dağıtımı, Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde kurulan semt pazarında esnaf ziyareti, Kırşehirliler Derneği  ziyareti, İBB Meclis Üyesi Yakup Fındık ziyareti ile çoğu minibüsçü esnafı olan üyelerin, mevcut UKOME’de gündemde olan konuları konuşulup istişare edilmesi, Kavakpınar Bitlisliler Kültür Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Dernek Başkanı Mahmut Sözügüzel’e ziyaret ile bu mahallenin bir kısmını kapsayan imar meselesinin  ve Bitlis çarşı esnafının sorunlarının konuşulup değerlendirildiği etkinlikler yer aldı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x