Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İŞ’TE PENDİK FIRSATI 65 FİRMAYLA DEVAM ETTİ

İş arayanları işverenlerle yüz yüze görüştürerek doğru sektör ve işgücünü bir araya getirme fırsatı sunan İş’te Pendik Buluşmaları’nın 14.sü Pendik Sahil Etkinlik Alanında gerçekleşti. Fuara katılan 65 firma, aradıkları elemanı bulabilmek üzere iş arayanlarla görüştü.

Pendik Belediyesi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğinde düzenlenen İş’te Pendik Buluşmaları, alanında önemli bir istihdam platformu olmaya devam ediyor. Pendik Sahil Etkinlik Alanında 14.sü düzenlenen fuara sağlıktan ulaştırmaya sektöründe önde gelen 65 firma katıldı. Mühendislikten aşçılığa pek çok alanda eleman arayan firmaların temsilcileri, stantlarda iş başvurusu yapan vatandaşlarla görüştü.

Başkan Şahin’den ziyaret

Yoğun ilgi gören fuarı ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, işverenler ve iş başvurusu yapan vatandaşlarla görüştü. Başkan Şahin, İş’te Pendik Buluşmaları’nın alanında önemli bir organizasyon haline geldiğini belirtti.

754 vatandaş istihdam edildi

Her üç ayda bir düzenlenen İş’te Pendik Buluşmaları, vatandaşları iş sahibi yapmaya da devam ediyor. Temmuz ayında düzenlenen 13. İşte Pendik Buluşmaları sonucunda 156 vatandaş istihdam edilirken bugüne kadar işe yerleşen vatandaş sayısı da 754 oldu. Bundan sonraki organizasyon ise ocak ayında Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x