Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İŞ’TE PENDİK 18. KEZ BULUŞTURDU

İş arayanlar ile işverenleri bir araya getirerek doğru sektör ve işgücünü buluşturma fırsatı sunan İş’te Pendik Buluşmaları’nın 18.’si 23 Ekim Çarşamba günü Pendik Sahil Meydanı’nda gerçekleşti. Fuarda toplamda 60 firmadan yetkililer, yüzlerce açık iş pozisyonunda aradıkları elemanı bulabilmek üzere iş arayanlarla görüştü.

Pendik Belediyesi ve İŞKUR ortaklığında dört yıldan bu yana devam eden fuarda bugüne kadar binlerce kişi iş sahibi oldu. Sahil alanına kurulan fuarda katılımcı altmış firma bünyesinde istihdam edilmek üzere yüzden fazla iş dalında başvuru topladı. İş aramak üzere katılım sağlayan vatandaşlar ise kendilerine ve niteliklerine uygun alanlarda başvurularını gerçekleştirdi.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE STK DESTEĞİ

Bu buluşmada önceki organizasyonlara ek olarak Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği (PESİAD), İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi ve AHİ Sanayici ve İşadamları Derneği (AHİSİAD) üyeleri de iş arayanlara istihdam fırsatları sundu.

BU ORGANİZASYON HERKES İÇİN BİR FIRSAT”

Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği Başkan Vekili Sami Bayram, yaptığı açıklamada “Ülkemiz için işsizlik ne kadar sorunsa, doğru çalışan gücünün tespit edilememesi de o kadar sorundur. Pendik’te ticaret yapan ve istihdam sağlayan iş insanları olarak bizleri doğru iş gücüyle buluşturan bu organizasyonda paydaş olmak oldukça önemlidir. Bu bağlamda Pendik Belediye Başkanımız Ahmet Cin ve ekibine işbirliği fırsatı sunduğu için teşekkürlerimi sunuyorum, dilerim ki hem iş verenler hem de iş arayanlar ziyadesiyle istifade etmiştir.” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x