Teknoloji Haber Girişi : 22 Mayıs 2023 10:28

Instagram’da akış yenileme sorunu (Instagram çöktü mü?)

Instagram’da akış yenileme sorunu (Instagram çöktü mü?)

Instagram kullanıcıları son birkaç saattir uygulamaya giriş yaparken sorun yaşadıklarını aktarıyor. Instagram sosyal medya hesabında akış yenileme sorunu yaşayan çok sayıda kullanıcı var. Kullanıcılar, “Instagram çöktü mü, neden açılmıyor?” sorusuna yanıt arıyor. Artan şikayet bildirimlerinden sonra Instagram, Facebook ve Whatsapp’ın çatı kuruluşu Meta’dan açıklama geldi.

Instagram, bir milyardan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu. Başta ABD, Kanada ve İngiltere olmak üzere dünya genelinde erişim sorunları yaşanıyor. 

Gece saatlerinde Instagram’da akış yenilenemedi hatası ile karşılaşan binlerce kullanıcı, “Instagram çöktü mü? Instagram neden açılmıyor? Instagram’da akış yenilenemedi hatası nedir?” gibi sorulara yanıt arıyor.

Şirketin sözcüsü, Intagram’da yaşanan sorundan dolayı özür dileyerek,  “En kısa sürede normale dönmesi için çalışıyoruz” dedi.

Ancak açıklamada, Instagram’a erişim sorunundan hangi ülkelerin ve kaç kullanıcının etkilendiği belirtilmedi.

INSTAGRAM AKIŞ YENİLENEMEDİ HATASI NEDİR?

Instagram uygulamasında “akış yenilenemedi” uyarısı kullanıcıların karşısına çıkan bir “hata” mesajıdır.

Akış yenilememesinin iki sebebi olur. Birincisi internet bağlantısı olmadığında, ikincisi ise Instagram’dan kaynaklanan teknik bir sorun olduğunda bu hata mesajıyla karşılaşılır.