Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İnandığımız Yolda Her Engeli Aşarız

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın, uyguladığı politikalarla Türkiye’yi uluslararası arenada söz sahibi bir ülke haline getirdiğini ifade eden Furkan Topaloğlu; “ Bu durum, hegomanyaları sarsılan bazı ülkeler ve onların yerli iş birlikçileri tarafından endişe ile karşılanıp tepki görüyor. İçte ve dışta Cumhur İttifakı’na yönelik  karalamaların altında yatan gerçek neden budur” dedi.

Pendik ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, aynı zamanda da AK Parti Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Birimi Marmara Bölgesi Koordinatörü olarak görev yapan Furkan Topaloğlu, gündemle ilgili olarak gazetemize yaptığı değerlendirmede oldukça çarpıcı söylemlerde bulundu.

GELİYOR GELMEKTE OLAN

AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın iş başına geldiği tarihten bu yana yüzlerce dev projenin altına imza atarak Türkiye’yi her anlamda daha güçlü bir ülke konumuna eriştirdiğini ifade eden Topaloğlu; “ Bu durum özellikle uluslararası arenadaki egemen güçlerin ve onların yerli iş birlikçilerinin işine gelmiyor. Türkiye güçlensin, söz sahibi olsun istemiyorlar. Eskiden olduğu gibi tamamen dışa bağımlı, etliye sütlüye karışmayan, kendi milli menfaatlerini gözetmekten aciz, pasif ve istenildiği gibi yönlendirilebilecekleri bir Türkiye olsun istiyorlar. Bunun için de PKK ve türevi oluşumları, FETÖ’yü başta olmak üzere, ellerinden gelen her şeyi kullandılar. Türkiye aleyhinde söz ve iş birliği içinde oldular. Ama yine de bize inandığımız yolda geri adım attırmayı başaramadılar.

Cumhur İttifakı olarak; ülkemizin milli menfaatleri ve bekası, İslam aleminin geleceği için her engeli aşıp yolumuza devam edeceğiz.

Türkiye önümüzdeki dönemde çok daha güçlenecek ve yüzyılı aşkın süredir sömürgecilik anlayışıyla mazlum milletlere zulmeden, insanların adeta kanlarını emen güçlerin keyfiyetine son verecektir. ‘Geliyor gelmekte olan’ söylemi  bu anlamda yerini bulacaktır” sözlerine yer verdi.

EKONOMİK BUHRAN TÜM DÜNYADA MEVCUT

Şekillenmekte olan yeni dünya düzeni, pandemi dönemi, kapitalist sistem temsilcilerinin kirli hesapları; ekonomik alanda da kendini hissettirmekte.

Şu an birçok ülkede maddi manevi çalkantılar mevcut. Fakat ülke içindeki bazı çevreler, yaşanmakta olan sıkışıklığı sanki sadece Türkiye içinde yaşanıyormuş ve Cumhur İttifakı’nın politikaları buna neden oluyormuş gibi gösterme gayretindeler.

Almanya’daki vatandaşların ‘daha ucuz’ diye Çekya Cumhuriyeti’nden benzin almaya gittiklerini; Fransa’da vatandaşların sokaklara döküldüğünü, Hollanda’da pandemi sürecini iyi yönetemediği için halkın mevcut yönetime tepki gösterdiğini görmezden geliyor, yaşanan buhranları hasır altı etmeye çalışıyorlar.

Bu tür örnekleri çoğaltmak mümkün. Çok daha kötü – sıkıntılı ülkelerden bahsetmiyorum bile…

Türkiye olarak biz bu süreci de Allah’ın izniyle en yumuşak biçimde atlatacak, güçlenerek ilerlemeye devam edeceğiz.

1 MİLYON 100 BİN GENÇ ÜYE

Son zamanlarda özellikle sosyal medya aracılığı ile bir algı operasyonu sürdürülerek; gençlerin AK Parti’ye rağbet göstermediği, bu yüzden de yapılacak seçimlerde iktidarı gençlerin değiştireceği söylemi kamuoyuna pompalanmakta.

AK Parti’nin genç bir üyesi, Marmara Bölgesi Koordinatörü olarak bölgedeki 11 ili karış karış gezmiş ve genç arkadaşlarımla birebir görüşmelerle sahadan gözlemler yapmış biri olarak söylüyorum; gerçek tam da bunun tersi!

Öncelikle AK Partinin 1 milyon 100 bin genç üyesi bulunmakta. Ve gençler Cumhur İttifakının lokomotif gücü olarak her an sahadalar. Ve gençlerin Recep Tayyip Erdoğan sevgisi, ona ve inandığı değerlere olan tutkusu, eksiksiz – güçlenerek – hararetle sürmekte.

Abi kardeş ilişkisi içinde sürdürdüğümüz faaliyetlerde, genç arkadaşlarımızın bu ülke için yapılanlara sahip çıktığını görüyoruz.

HALKIN GÜNDEMİNDE ERKEN SEÇİM YOK

Muhalefet kanadı bir erken seçim söylemi tutturmuş gidiyor. Aslında bakarsanız buna cesaretleri de, hazırlıkları da, niyetleri de yok!

Aynı zamanda yersiz bir söylem bu.

Seçimler 2023’te yapılacak. Ve biz 2022’ye giriyoruz. Yani önümüzde 1 yıl gibi bir süre var. Zaten doğal olarak seçim sürecine girmiş bulunuyoruz.

Bir kamuoyu araştırması yapılarak halka sorulsa, kimse erken seçimden bahsetmez. Çünkü halkın gündeminde bu yok. Kılıçdaroğlu ya da Akşener, HDP filan istiyor diye bu iş olmaz.

CUMHUR İTTİFAKI İKTİDARINI SÜRDÜRECEK

Yapılacak olan seçimlerde halkımız muhalefet kanadına bir kez daha gereken cevabı verecektir. Yapılan tüm kamuoyu araştırmalarına AK Parti’nin 1. parti olduğu ortadadır.

Milletimiz geçmiş dönemlerin ve bu günlerin muhasebesini yapacak, asparagas – içi boş söylemlere pirim vermeyecek, algı operasyonlarının oyununa gelmeyecek ferasete sahiptir…

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ REVİZE EDİLEBİLİR

Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı sistemi revize edilerek daha verimli bir yapıya getirilebilir. Bu noktada Cumhur İttifakı kanadının çeşitli düşünceleri olduğunu biliyorum. Muhalefet kanadı da samimi ve yapıcı bir tavır alırsa, çok daha geniş bir konsensüsle ülke menfaatleri doğrultusunda bir yapılanma olabilir.

MUHALEFETİN SÖYLEMLERİNE DEĞİL, İKTİDAR OLDUĞU YERLERDEKİ İCRAATLARINA BAKMAK LAZIM!

Bunu özellikle altını çizerek söylemek ve gerçeğin algılanması noktasında uyarıcı olmak istiyorum.

Muhalefet kanadı kamuoyuna yönelik söylemlerinde neredeyse uçsuz bucaksız atıp tutuyor. Her vaatte bulunuyor.

Ama bu kanadın hala hazırda iktidarda bulunduğu birçok belediye mevcut. Siz buralarda yapılanlara yani söze değil uygulamalara bakın.

Örneğin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı İmamoğlu,  seçilmeden önce mangalda kül bırakmıyor ‘yaşam kalitesini artıracağız’ diyordu.

Soruyorum size; bu dönemde İstanbul’un yaşam kalitesini artıran hangi icraata tanık olduk!

Sadece İstanbul’a değil İzmir’e, CHP ve HDP’nin iktidar olduğu diğer şehirlerdeki belediyelere bir bakın bakalım. Söylemlerle icraatlar birbirlerini tutmuş mu?

Yaparsak biz yaparız. Bunların becerebildiği tek şey laf-ı güzaf. Halkımız da bunun pekala farkında…

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x