Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İMAR DURUMU BELGESİ ALMAK ARTIK DAHA KOLAY

İmar durumu belgesi artık Pendik Belediyesinin e-belediye uygulaması üzerinden alınabilecek.  Vatandaşları belediyeye gelmeden  hızlı sonuç almalarını sağlayacak yeni bir uygulama hizmete sunuldu.

Pendik Belediyesinin teknolojiye yaptığı yatırımlar, pek çok alanda vatandaşların başvurularını internet  üzerinden yapabilmesine olanak sağlıyor. İmar durumu belgesi almak için de artık başvuru ve süreç takibi belediyeye gelmelerine gerek kalmadan internet üzerinden yapılabilecek.

Üç farklı işleme  tek başvuru 

Vatandaşların belediyeyle olan işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla yeni bir uygulamayı daha e-belediye üzerinden hizmete sunduklarını belirten Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Yıldırım, “Artık vatandaşlar bulundukları yerden belediyeye gelmeden imar durumu belgesi için başvurabilecek, süreci takip edebilecek.  Ayrıca imar durumu, kot kesit ve inşaat istikamet belgelerinin de tek başvuru altında alınmasını sağladık. Bu çalışmamız e-belediye üzerinden de uygulanabilecek. Böylelikle 3 farklı işleme yönelik başvuru tek müracaat ile dijital ortamdan yapılabilecek” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x