Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İMAMOĞLUNA OY VERMEK GELECEĞE BORCUMUZDUR

Deniz Aydemir: Bu seçimlerde, kazanmış bir adayı tekrar tescilleyeceğiz. Bu hem demokrasi hem de geleceğimiz açısından çok önemli. Oylarımız İmamoğlu’na

Politik söylemleri ile de dikkat çeken Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir, yenilenen İstanbul seçimi ile ilgili olarak gazetemize bir değerlendirme yaptı.

Aydemir değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi: “31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sayın Ekrem İmamoğlu kazanmıştır. Bunun ‘ama’sı, ‘fakat’ı yoktur. Seçim sonuçlarını kabul etmemek AKP açısından seçimi kaybetmekten daha büyük bir talihsizliktir.

Yargı dâhil bütün kurumlarda kadrolaşmış iktidar partisinin “Oylarımızı çaldılar”, “Sandık başkanları usulsüz atandı” ya da  “Üç pusuladan biri bizim seçmenlerimize verilmedi” gibi akılla mantıkla bağdaşmayan bahaneleri ile, AKP’nin taraflı ya da tarafsız seçmen kitlesinin çok önemli bir kısmını ikna edemediği aşikardır.

Sokakta bu seçim neden iptal edildi diye sorduğunuzda alacağınız cevap çoğunlukla “Çünkü AKP kaybetti” şeklinde oluyor. Bu algı demokrasi açısından çok büyük bir tehlikedir.

Şayet 23 Haziran’da Sayın Ekrem İmamoğlu, seçimleri ciddi bir farkla yeniden kazanamazsa, demokrasimiz büyük bir yara alacaktır. Zira bu tarihten sonra iktidar gücünü ele geçiren hiçbir parti sandığa saygı duymayı kendine bir zorunluluk olarak görmeyecektir.

Ama tersi olursa, bundan sonra hiçbir siyasi parti (ister iktidarda olsun ister muhalefette) sandığa yansıyan halkın iradesine karşı, mevcut iktidarın yaptığı gibi farklı yollardan tesir etmeye cesaret edemeyecektir. Dolayısıyla bu seçim gelecek yıllarda demokrasimizin nasıl işleyeceği açısından da bize önemli bir gösterge olacaktır.

Bütün bunları değerlendirdiğimizde; 31 Mart seçiminin kazananı olan Sayın Ekrem İmamoğlu’na oy vermek İstanbul seçmeninin, çocuklarına hatta torunlarına olan borcudur”

 

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
İbrahim yıldırım
2 yıl önce

Yıldırımla imamoğlu ile mukayas edecek olursak imamoğlu yıldırımın çırağı olabilir gelecekte belki.

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x