Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İLK KAZANAN O OLDU

Bağımsız Pendik Belediye Başkan Adayı Abdulsamet Elçi, neredeyse sıfır bütçeyle isminden sıkça söz ettirmeyi ve sürekli gündemde olmayı başararak şimdiden kazananlar listesine girdi

Bağımsız Pendik Belediye Başkan Adayı Abdulsamet Elçi, kazanma şansı neredeyse hiç olmamasına rağmen yarışa giren isimler arasında yer aldı.

Büyük partilerin dahi ittifak yaparak seçimlere girmesine rağmen, bütçesi olmayan, dışarıdan da destek almayan Elçi’nin başkan adayı olma kararı; onun medeni cesaretini ortaya koyduğu kadar, birtakım çevrelere de mesaj niteliğini taşımakta.

Abdulsamet Elçi; “Liyakatları karşılığında değil de, başka yollardan aday olanlar; inançlarından, ilkelerinden ve belki de onurlarından taviz vermek zorunda kalıyorlar. Kendi ağızları ile değil, başkalarının ağızlarından konuşuyorlar. Ben bu tabloya itirazın bir karşılığıyım. Bağımsız olmakla; halkın aklından geçenleri, kalplerinde barındırdıklarını, onların bir temsilcisi olarak kimseden çekinmeden dile getiriyorum, getireceğim.

Mücadelemi son ana kadar sürdüreceğim.

Pendikliler, belediye başkanlığı makamında kendilerinden birini görmek istiyorlarsa bana, Abdulsamet Elçi’ye oy versinler” diyor.

Bağımsız Aday Abdulsamet Elçi’nin ne kadar oy alacağı da, siyasi sohbetlerdeki tartışma konularından biri.

Kimilerine göre ‘1000 oy bile alamaz’, kimilerine göre ise ‘sürpriz yapabilir’

Kaç oy alacağını tahmin etmek güç ama gazetelerde, internet sitelerinde, facebook sayfalarında isminden sıkça söz ettiren, kurduğu seçim çadırında binlerce kişiyle etkileşim içinde olan Elçi’nin; şimdiden ‘kazananlar’ listesine girdiği kesin.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x