Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK STADYUMU 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 98. yıl dönümü olan Cumhuriyet Bayramı Pendik ilçemizde coşkuyla kutlandı.

İlçe Kaymakamı Hülya Kaya, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin ve Belediye Başkan Vekili Atakan Yüce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ve Daire Müdürlerinin katıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tören programı Pendik Stadyumunda gerçekleşti.

İlçe Kaymakamı Hülya Kaya, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin ve Belediye Başkan Vekili Atakan Yüce kutlama programına katılan öğrencilerimizin ve halkımızın bayramını kutladı.

Saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden programda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mesajının okunması, İlçe Kaymakamı Hülya Kaya Cumhuriyet Bayramı konuşmasını gerçekleştirdi.

Pendik Anadolu Lisesi Öğrencilerin Oratoryo ve müzik korosu, PEFHEM Halk Oyunları gösterisi, Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi Folklor Ekibi gösterileri ile program devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilçemizde yapılan kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrencilerimizin resmi geçit töreni ile Pendik Stadyumunda Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje okulumuzun taşıdığı 100 metrelik Türk Bayrağı seyircilerden büyük alkış aldı.

Programa okullardan öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun….

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x