Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

İBRAHİM AZMİ BEĞEN CAMİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Pendik Belediyesinin katkılarıyla hayırsever işadamı İbrahim Azmi Beğen tarafından yaptırılan Esenyalı İbrahim Azmi Beğen Cami’nin açılışı gerçekleşti. Pendik Belediyesi caminin yanındaki parkı revize ederek kütüphane ekleyecek

Depreme dayanıksız olması sebebiyle yenilenen İbrahim Azmi Beğen Cami’nin açılış törenine Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yanı sıra  AK parti Milletvekili Erol Kaya, Kaymakam Hülya Kaya, İlçe Müftüsü Musa Bilgiç ve hayırsever işadamı İbrahim Azmi Beğen de katıldı. Törende konuşan Başkan Ahmet Cin hayırsever işadamına teşekkür ederek “Pendik’te 146 cami var. 11’inin yapımı devam ediyor. 5 cami İbrahim bey’in yardımıyla yapılıyor. Allah ondan razı olsun. Biz de belediye olarak bu caminin bir kompleks haline getirilmesi için çalışacağız” dedi. AK Parti Milletvekili Erol Kaya da hayırseverlere seslenerek “1999 depremi sonrası kamuya ait binalar elden geçirildi. Ancak kamuya ait olmasına rağmen mabetlerin elden geçirilme süreci tam bitmedi. Bu noktada hayırseverlere büyük iş düşüyor” dedi.

Caminin elektriği  güneş enerjisinden

Esenyalı İbrahim Azmi Beğen Cami’nin ibadet bölümünün yapımı tamamlandı. Huzur evi, gençlik merkezi gibi bölümlerin ise yapımı devam ediyor. Pendik Belediyesi de caminin yanındaki parkı revize ederek kütüphane ekleyecek. Camide en önemli yenilik ise elektrik sisteminin büyük bölümünün güneş enerjisinden sağlanıyor olması.

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Mehmet sertçe
1 yıl önce

Diyanet lojmanlarının yanındaki İbrahim Azmi Beğen camii dışarıdan güzel görünüyor da ses sistemi dahi yok. Cumaya geldik. Bahçedeydik. Hutbeden bir kelime dahi duyamadık. Bazıları rükudayken bazıları secdedeydi. İlgililere duyurulur.

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x