Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Hurdaydı Okul Oldu

Tuzla Belediyesi, hurdaya ayrılmış olan Mehmet Akif Ersoy gemisini satın alıp okula çevirdi. Gemide şimdi ücretsiz kurslar veriliyor

BEN istiklal marşını yazan şair. Adımı vermişler bir şehir hatları vapuruna. Seksen sekiz yılında başladım şehir hatları yolculuğuma. Ne anılar sakladım güvertemde, ne kadar çok hüzünlere yolculuk ettim, yol bekleyen gözleri buluşturdum her iskeleye halat bağladığımda. Fırtınalı havalarda yaklaşırken iskeleye ne kadar acıdı yorgun bedenim, her yanım gıcırdarken halat bağlandığında iskeleye, hiç aldırmadım. İskelede dört gözle yolunu beklediğiniz bir yolcum olduğunu anımsadıkça gururla katlandım her başlayan seferimle.
Son seferim bitmiş, tersane yolculuğum başlamışken yıkım için; her yanımı hüzün bulutları sarmışken, okul yapmaya karar vermişler ya, sormayın içimde kopan fırtınayı. Artık gencecik kızların erkeklerin eğitim görmesine bir katkı sunacağım, yaşlanmış bedenimle.

Ben artık şehir hatları vapuru değilim. Tuzla sahilinde demirlemiş her yanı dersliklere dönüşmüş bir ücretsiz eğitim kurumuyum. Gitar, bağlama, piyano, keman, ritim, kano, kürek, dalgıçlık, fotoğrafçılık, resim, tiyatro, sinema medya, edebiyat ve şiir. Bunlardan hangisine ilginiz varsa sizi konuk etmek isterim. Dersinize çalışırken güvertemden Tuzla sahilindeki güzelliklere bakmayı unutmazsınız umarım.
Her denize baktığınızda şairin dediği ‘sokağın asi çocukları’ size selam duracak. Bazen gitar bazen saz çalan çocuklar Marmara’nın mavi sularına dalacak ders almak için.
Çayımız kahvemiz ve en nitelikli öğretmenlerimizle sizleri beklemeye devam edeceğim.
Ev sahibi bir anne baba edasıyla.
Ben Mehmet Akif Ersoy. Eski şehir hatları vapuru…

HABER: MEHMET TAHMAZ

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x