Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Her Soru Cevap Buluyor

Belediyenin yaptığı çalışmalar, projeler, sorunlar ve çözümleri konusunda Pendiklilerin sorularını düzenlediği çeşitli programlar vasıtasıyla yanıtlayan Başkan Şahin, bunlara bir yenisini ekledi. Vatandaşlar artık sosyal medya üzerinden yayınlanan “Bir Soru Bir Cevap” videolarıyla merak ettiklerini Başkan Şahin’den öğrenme şansı buluyor.
Sosyal medyayı en etkin kullanan yerel yönetimlerden biri olan Pendik Belediyesi, bunu farklı bir boyuta taşıdı. Yıllardan beri devam ettirdiği programlarla Pendiklilerle buluşan ve soruları cevaplayarak talepleri dinleyen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yüz yüze görüşme imkanı bulamayan vatandaşlar için de sosyal medya üzerinden önemli bir yenilik başlattı. Pendiklilerin sosyal medya aracılığıyla sorduğu sorular için kamera karşısına geçen Başkan Şahin’in cevapları video olarak yayınlanıyor.
“Bir Soru Bir Cevap”a yoğun ilgi
Bir ay önce başlayan ve yoğun ilgi gören uygulamayla vatandaşlar sorularını belediyenin facebook, twitter ve instagram hesaplarından yöneltiyor. Sorular, Başkan Şahin tarafından içeriği zenginleştirilmiş videoyla yanıtlanıyor ve yine belediyenin sosyal medya hesaplarından herkese açık bir şekilde paylaşılıyor. Böylece Pendikliler imar uygulamalarından metro çalışmalarına en çok merak ettikleri konuları bizzat Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’den öğreniyor.
Cuma Buluşmalarına devam
Pendiklilerle sohbet etmek üzere geçen yıl Cuma Buluşmaları programı başlatan Belediye Bakanı Dr. Kenan Şahin, bölgedeki çalışma ve projeleri anlatıyor, mahallelinin sorularına cevap veriyor. Cuma namazları sonrasında cami lokallerinde gerçekleşen samimi sohbetlere eğitimden emniyete kendi alanlarındaki soruları cevaplamak üzere ilçe protokolü de katılıyor.
Gençlerin nabzını tutan program
Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 2015 yılında başladığı “Gençler Soruyor” programıyla çeşitli mahallerden, okullardan ve kesimlerden gençlerle bir araya geliyor. Kültürden spora, yurt ve dünya gündeminden kariyere her konuda soruları cevaplayan Başkan Şahin, keyifli geçen sohbetlerde gençlerin gündemini de yakından takip etme fırsatı buluyor.
Liselerde tecrübe paylaşımı
Kitap sevgisini aşılamak amacıyla 2010 yılından beri “Pendik Okuyor” projesi kapsamında Pendik’teki liseleri düzenli olarak ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, artık programı “Gençlerle Tecrübe Paylaşımı” adı altında devam ettiriyor. Lise öğrencileri, hem Başkan’ın tavsiyelerini dinliyor, hem de sorularını yöneltiyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x