Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

‘Hayal Sahnesi’ Şiirlerle Doldu

Edebiyat dünyasında şiirleri ile ses getiren Fuat Köprülü İlkokulu Ana Sınıfı Öğretmeni Müberra Arıcı ve Pendik Mesleki Eğitim Merkezi Edebiyat Öğretmeni Gökhan Nair’in birlikte hareket ederek organize ettiği şiir dinletisi  ‘Hayal Sahnesi’ mottosu ile geçtiğimiz Cuma akşamı Pendik Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Abdulkadir Meragi Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Tahsin Zaman ve Fuat Köprülü İlkokulu Müdürü Zafer Navdar da organizasyona destek veren isimler arasında yer aldılar.

Sanatseverlerden yoğun ilgi gören şiir dinletisinin sunumunu Pendik Mesleki Teknik Lisesi Matematik Öğretmeni Şenay Bilir yaptı.

Dinletide Abdulkadir Meragi Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Melih Ağdağ da şiir okuyanlara piyano ile eşlik etti.

Program, Tuzla Anadolu Lisesi öğrencilerinden Nida Nur Sakman’ın keman dinletisi ile başladı.

Müberra Arıcı, Gökhan Nair, Yonca Şahin Tezel ve Fevzi Türkmen’e ait toplam on beş şiir, ağırlıklı olarak öğretmenlerden oluşan okurların teker teker sahne alması ile devam etti.

Okunan şiirler ve performans sergileyenler şu isimlerden oluştu:

Gökhan Nair (Sırılsıklam / Beşinci Mevsim), Ayşe Ünal (Gönül Güvercinleri) Gözde Yılmaz (Şehirlerimiz), Tülin Günel (Sen Kadar), Yonca Şahin Tezel ( Seni Bugün Görmem Lazım / Beni Öldürür), Sevcan Olgun (Kar), Fatma Kandemir (Geçmişe Vurulan Kelepçe), Sabahattin Nair (Çizgilerin Rüyası), Serap Kasalak (Ucundaki Kırıklar), Derya Gün (Sığlıktan Kaçış), Rabia Hatun Bayram (Gökler Kanatlarımı Bekler), Sema Saman (Dilim Varmadı), Fevzi Türkmen (Şafak Vakti), Müberra Arıcı (Umut Güneş Bakışlı Çocuk)

Birçok güftesi bestelenerek şarkı olan Türkiye Yazarlar Birliği MSG ve İLESAM üyesi ve Zübeyde Hanım İmam Hatip Orta Okulu Ana Sınıf Öğretmeni Yonca Şahin Tezel’in okuduğu eser de etkinliğin renkli ayrıntılarından biri oldu.

Dinletinin finalinde şiirleri seslendiren kadro, müzik ve alkışlar eşliğinde sahneye davet edildi. 

 

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x