Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Hasan Topaloğlu TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU

Pendikli eski siyasetçilerden Hasan Topaloğlu, Boşnakların efsane lideri Aliya İzzetbegoviç’in isteği ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile 2004 yılında Bosna’da, halen vakıf başkanlığını da sürdürmekte olduğu Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ni (IUS) kurdu.

Eğitim kalitesi ile kısa zamanda yükselişe geçen, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi 2014-2015 yıllarında da Balkanların En İyi Üniversitesi ve Girişimcilik ödüllerine layık görüldü.

Şu an 55 ayrı ülkeden yaklaşık 2000 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü üniversite bu yıl 11.dönem mezunlarını verdi.

Çok güçlü bir akademisyen kadronun işbaşında olduğu üniversitede, anaokulu, ilköğretim okulu ve lisesi ile birlikte; Türk ve Boşnaklar başta olmak üzere her milletten yaklaşık 350 kişi istihdam etmiş durumda. Üniversite bünyesinde çalışan ya da bu üniversitede okuyan – mezun olan birçok Pendikli de mevcut.

YÖK tarafından tanınan, diploması Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerli olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile de çift diploma programını başlatmış bulunuyor.

Sürekli ve aktif olması dolayısı ile yıllar önce ‘Atom Karınca’ unvanı takılan Hasan Topaloğlu’nun uluslararası ölçekte bu ciddi başarısı hem Pendiklilerin hem de Türkiye’nin gurur kaynağı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x