Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

HASAN BASRİ ÖZBEK: PENDİK’İ MECLİSTE TEMSİL ETMEK İSTİYORUM

CHP Milletvekili Aday Adayı  Hasan Basri Özbek, gerek iş gerekse politik yaşamında sahip olduğu donanımı ve tecrübesi ile mecliste görmek istediğimiz bir isim

Köseoğlu döneminde Pendik Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı ve bir dönem de CHP İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan Özbek, kritik zamanlarda sorumluluk üstlenmesi ile de zor günlerin insanı olarak nitelendiriliyor.

İlçe kamuoyunun gerek iş dünyasından gerekse politik yaşamdan tanınmış saygın ismi Hasan Basri Özbek de CHP’den milletvekili aday adaylığını koyan isimler arasında yer aldı.

İnşaat mühendisi olan Özbek, öncelikle yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği bir çok projesinde başarısını kanıtlamış seçkin bir iş adamı.

Politikada da, sol çizgiden taviz vermeksizin, ilçe başkanlığı, il yöneticiliği dahil partinin her kademesinde uzun yıllar görev yapmış, üst düzey donanımlı, ülke ve dünya meselelerini geniş açıdan değerlendirebilen; fikrine, dürüşüne güven duyulan, değer verilen bir dava adamı.

Burhan Köseoğlu döneminde Pendik Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı olarak da ilçeye hizmet vermiş, kritik kararların altında imzası bulunan Özbek’i her daim politikanın içinde tutan şeylerden biri de hiç şüphesiz memleket sevdalısı bir isim olması.

Milletvekilliği aday adaylığı ile ilgili olarak gazetemize konuşan Özbek, “Türkiye, içinde bulunduğumuz süreçte belki de Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Toplumsal gerginlik, partizanlık, Kürt – Türk ayırımı, zengin – fakir arasındaki uçurumun her geçen gün daha da büyümesi, işsizlik, ayyuka çıkan dev rüşvet olayları, yargının ve basının özgür irade ile kuvvetler ayrılığı doğrultusunda işlev görememesi, işçinin, memurun, esnafın, emeklinin içler acısı durumu ülkemizin kimyasını bozmuş durumda.

Buna paralel olarak, dış politikadaki yanlış uygulamalar sonucu tek dostumuz kalmamış, hatta eski dostlarımızı da düşman edinmiş bulunuyoruz. Ülkemiz padişahlık yönetimine doğru hızla mesafe olmakta.

Zengini fakiri, çalışanı işvereni, kadını erkeği, cahili aydını gelecekten endişeli.

Tüm bunların sorumlusu AKP hükümetleri ve

Ve her duyarlı vatandaş gibi, ülkenin aydınları ve yetişmiş insanları olarak bizlere düşen görev; taşın altına eline sokarak sorumluluk üstlenmek, elden çıkarılmaya çalışılan Cumhuriyetimizi korumak ve kollamaktır.

 

Bu yüzden, zor günlerde sorumluluk olmaktan kaçmamak gerektiğine inandığı için, Cumhuriyetin değerlerini savunan CHP’den aday adayı oldum.

Adalet, eşitlik ve özgürlük mücadelesinde mecliste bir ses olmak istedim. Ülkeyi bu sonu karanlık gidişattan ancak CHP iktidarı ile kurtarabilmek mümkündür. İktidar olacağımıza, zalimlerin zulmünü sona erdirerek halkın yüzünü güldüreceğimize inancım tamdır” dedi.

KİMDİR

Hasan Basri Özbek,  1948 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde dünyaya geldi. İnşaat mühendisi olup, evli  ve iki çocuk sahibidir.  1992 – 1994 yılları arasında İstanbul’da Yaşayan Ordulular Dernek Başkanlığı görevinde bulunan Özbek halen Ordulular Derneği üyesidir.

Özbek 1986 – 1993 yılları arasında Pendikspor As Başkanlığı yaptı.  1989 – 1994 yılları arasında Pendik Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı oldu. 1992 – 1994 yılları arasında CHP Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 1994’te ise CHP’den Pendik Belediye Başkan Adaylığı yaptı. 1996-1998 arasında CHP İstanbul il yönetim kurulu üyesi oldu.  2005-2007 senelerinde CHP Pendik ilçe başkanı idi.

1972 yılında mühendislik bürosunda statik hesap bölümünde başladığı mesleki kariyerine, 1974’te Pendik Tersanesi inşaatında kontrol mühendisi olarak devam etti.

1978’de ise kendi inşaat şirketini kurup, ağırlıklı olarak Pendik’te olmak üzere birçok bina inşa etti.  1996’da Rusya’da halen sahibi olduğu alış veriş merkezinin inşaatına başladı. Bu inşaat bittikten sonra 1999-2004 arasında büyük fabrika, feribot iskelesi, konut ve villa inşaatları ile uğraştı.  2004 yılında mülkiyeti halen ortağı bulunduğu Atlantis İnşaat Ltd. Şirketine ait olan World Atlantis AVM’yi ve rezidanslarını inşa etti.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x