Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

GÜNDOĞDU İSTESOB BAŞKANLIĞINA ADAY

10 Mayıs’ta yapılacak kongrede Bilal Gündoğdu, seçimi kazanacak avantajlara sahip. Tekrar aday olan mevcut başkan Faik Yılmaz’ın başı, yargıya intikal etmiş yolsuzluk iddiaları ile dertte…

Pendik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanlığı için aday oldu.

10 Mayıs’ta Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek kongrede Gündoğdu’nun rakibi mevcut başkan Faik Yılmaz.

Kongrede, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı 148 odadan 1200 delege oy kullanacak.

Seçim çalışmalarını sürdüren Gündoğdu’nun bu kapsamdaki etkinliklerinden biri de geçtiğimiz Perşembe akşamı, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerine yönelik yemekli bir toplantıyla gerçekleştirdi.

Oldukça yoğun bir katılımın sağlandığı toplantıya, federasyon temsilcileri de misafir oldular.

Gündoğdu, burada yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: “İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, uzun zamandır iyi yönetilemiyor. Üstüne üstlük mevcut başkanla ilgili yargıya da yansıyan yolsuzluk iddiaları bu kurumun ciddi imaj kaybetmesine de neden oldu.

Yönetimin; ne büyükşehir belediyesi, ne ilçe belediyeleri, ne de hükümetin ilgili temsilcileriyle sağlıklı bir ilişkisi de bulunmuyor.

Hal böyle olunca da, İstanbul’daki 250 bine yakın esnafımızın hemen hiçbir sorunu çözülebilmiş değil.

Doğrusu; ben ve arkadaşlarım böylesi bir durumu içimize sindiremedik. Aday olmaya ve başkanlığı kazandığım taktirde bu utanç verici tabloya dur demeye, problemleri teker teker çözmeye yine ekip arkadaşlarımla birlikte karar verdim.

Allah izin verirse çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Bu noktada ciddi projeler ortaya koymuş bulunuyoruz. Esnafımızın yüzünü güldüreceğiz”

Bilal Gündoğdu’nun seçim vaatleri arasında; ‘İSTESOB’a bağlı oda başkanı ve yöneticilerinin problemlerini çözmek, İSTESOB sicil müdürlüğünde üye kaydında yaşanan kargaşaya son vermek, Ticaret Odası’na kaptırılan üyeleri yeniden İSTESOB’a kazandırmak, bakkaldan kasaba, berberden marangoza tüm esnaf ve sanatkarları koruyucu tedbirlere ağırlık vermek, odalara üye olmayı dezavantajlı durumdan avantajlı duruma çevirmek, esnaf ve sanatkarlara mevzuat konusunda yardımcı olmak, odaların ekonomik sıkıntılarını gidermek ve gelirlerini artırmak’ gibi birçok önemli konu başlığı yer almakta.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x