Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

GÜLLÜBAĞLAR SPOR KOMPLEKSİ’NİN TEMELİ ATILDI

Pendik Belediyesi’nin 5. spor kompleksi olan Güllübağlar Spor Kompleksi’nin temeli törenle atıldı. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Son 10 yılda spor adına yaptıklarımız tarihe iz bıraktı. Spor meselesini her yaştaki insan için önemsiyoruz.” dedi. Spor kompleksi 240 günde tamamlanacak.

Dolayoba, Sülüntepe Şehit Burhan Öner, Yeşilbağlar Novi Pazar ve Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Komplekslerini ilçeye kazandıran Pendik Belediyesi, 5. spor kompleksini Güllübağlar Mahallesi’ne yapıyor. Nevruz Sokak’ta hizmet verecek Güllübağlar Spor Kompleksi’nin temeli törenle atıldı. Törene Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ilçe protokolü ve mahalle sakinleri katıldı.

“Son 10 yılda spor adına yaptıklarımız tarihe iz bıraktı”

İhtiyaçlar doğrultusunda kentin her tarafında yeni yatırımları hayata geçirdiklerini belirten Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Son 10 yılda spor adına yaptıklarımız tarihe iz bıraktı. Spor meselesini her yaştaki insan için önemsiyoruz. Şehirdeki hareketsiz yaşam, sporu hayatın bir parçası haline gelmesini zorunlu hale getirdi. Görüyoruz ki bugün hareketsizliğe bağlı hastalıklar bütün hayatımızı etkileyecek duruma geldi. Daha da önemlisi gençlerimizin sporla buluşması, hayatının içerisinde sporun varlığı ve sporun onlara katacağı disiplin bu tür tesislerin önemini daha çok artırıyor. Bugüne kadar ilçeye 10 spor merkezi ve 60’dan fazla antrenman sahası kazandırdık.” dedi.

240 günde tamamlanacak

Yapımına başlanan spor kompleksi toplam 1.767 metrekare büyüklüğünde olacak. İki katlı tasarlanan kompleksin alt katında fitness salonu; üst katında ise basketbol salonu yer alacak. Gençleri sporla buluşturacak tesis, geleceğin şampiyonlarını yetiştirirken hayatına spor katmak isteyen spor severlerin de gözde mekanı olacak. Spor kompleksi 240 günde tamamlanacak.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x