Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Güçlerini Gösterdiler

Hız, çabukluk, dayanıklılık ve kuvvet… Pendik Belediyesinin spor salonlarından yararlanan fitness üyeleri arasında düzenlenen “Penformans Yarışmaları”nda sporcular güçlerini gösterdi.
Pendik Belediyesinin spor salonlarından yararlanan fitness üyeleri arasında “Penformans Yarışmaları” düzenlendi. 4 hafta boyunca süren yarışmalara 30 sporcu katıldı. İlk hafta hız ve çabukluk, ikinci hafta dayanıklılık ve üçüncü hafta kuvvet parkurlarında yeteneklerini ortaya koyan yarışmalarda finale 8 sporcu kalmayı başardı. Esenler Mahallesi Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi’nde gerçekleşen final haftasında ise sporcular hız, dayanıklılık ve kuvvet bileşenlerinden oluşan zorlu parkurda birinci olmak için büyük güç sarfetti. Zorlu final mücadelelerini Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de ilgiyle izledi.
Madalyaları Başkan Şahin verdi
Finalde 8 sporcu ip atlama, kürek çekme, 7 kg ağırlığında sağlık topu fırlatma, 22,5 kilogramlık ağırlık kaldırma ve 80 kilogramlık lastik çevirme yarışlarıyla güçlerini gösterdi. Belirli mesafe ve süre içerisinde kendilerinden istenilenleri yapmaya çalışan sporculara puanlama yapıldı. Yapılan puanlamalar sonunda Hakan Karabudak yarışmanın birincisi oldu. Yarışmada Faruk Genç ikinci; Oğuzhan Bozo ise üçüncü olmayı başardı. Ayrıca spor salonuna düzenli olarak katılan Abdullah Sinan Sandal’a yarışmanın en değerli sporcusu ödülü verildi. Başkan Şahin, yarışmada ödül alan sporculara kupave madalyalarını takdim ederek tüm sporcuları tebrik etti.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x