Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Göçün İzleri Bu Sergide

Pendik Belediyesi “Göç Sanatçıları Sergisi” ile farklı milletleri ve tarzları bir araya getiriyor. Sergide Filistin, İran, Suriye, Cezayir ve Lübnan’dan sanatçılar eserleriyle göçü anlatıyor.

Pendik Belediyesi sanata ve sanatçıya alan sağlamaya, proje ve sergileriyle devam ediyor. Göç Sanatçıları Derneği (MEHCER) iş birliğiyle düzenlenen “Göç Sanatçıları Sergisi” ile farklı milletleri ve tarzları bir araya getiriyor. 5 ülkeden 17 sanatçının katıldığı sergide hat, resim, plastik el sanatları, tezhip, heykel, kabartma sanatı, ahşap el sanatları ve maket tarzlarında eserler yer alıyor. Sergide 17 sanatçı farklı sanat üsluplarıyla göçün kendileri için ne anlam ifade ettiğine değiniyor. Filistin, İran, Suriye, Cezayir ve Lübnan’dan katılan sanatçılar göçün izlerini eserleriyle yansıtıyor.Sergi 27 Mart’a kadar Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezinde sanat severleri ağırlamaya devam edecek.

Farklı millet ve sanat tarzları Pendik’te buluşuyor

Serginin açılış törenine katılan Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya: “Bugün 5 ülkeden 17 sanatçımızı Pendik’te ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle güzel eserleri sanat severlerle buluşturduğu ve buna önderlik ettiği için Pendik Belediyemize ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in eşi Mehtap Cin sergiye katılarak sanatçıları tebrik etti. MHP Pendik İlçe Başkanı Yalçın ÇOLAK da serginin açılış törenine katılarak eserleri inceledi. MEHCER Derneği Başkanı Turan Kışlakçı ve sanatçılar, hat sanatından resime, heykelden tezhibe kadar farklı tarzları ve milletleri tek bir noktada buluşturduğu ve platform sağladığı için Pendik Belediyesine teşekkür etti.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x