Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Göçbeyli ve Ballıca’dan Ömerli Barajı’na kanalizasyon atığı akıyor

Göçbeyli ve Ballıca’nın kanalizasyon atığı, foseptik yerine Ömerli Barajı’na akıyor. Köy sakinleri, Ömerli’ye kanalizasyon akışını engellemediği gerekçesiyle İSKİ’ye tepkili.

 Pendik’te bulunan Göçbeyli ve Ballıca köylerinde evlerin ve ahırların kanalizasyon giderleri, Ömerli Barajına bağlanan dereye akıyor. Bölgede arıtma ve temizleme işlemi yapılmaması nedeniyle derelerden Ömerli Barajına su değil zehir akıyor. Derelerde ayrıca balık ölümlerinin de yaşandığı gözleniyor. Durumdan şikayetçi olan köy sakinleri durumu İSKİ’ye bildirdiklerini, fakat kendileriyle ilgilenilmediğini belirtiyor.

Göçbeyli Köyü sakinleri, konuyla ilgili İSKİ ile iletişime geçtiklerini, fakat kimsenin duruma müdahale etmemesi nedeniyle dereden Ömerli Barajına kanalizasyon atıklarının akmaya devam etiklerini belirtti.

Öte yandan Ballıca köyünde yaklaşık 2 yıl kadar önce bölgeye arıtma tesisi yapmak amacıyla çukur kazıldığı ve derenin o çukura bağlandığı, fakat çalışmalara devam edilmemesi nedeniyle dereye hala kanalizasyon atıklarının aktığı iddia edildi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x