Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

GERİ DÖNÜŞÜM KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

Yenişehir mahallesinde vatandaşları geri dönüşüm konusunda bilgilendiren Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın: “Pendik’te geri dönüşüm kültürü oluşturmak istiyoruz.” diyerek toplanan atık miktarına göre sitelere bank, kamelya gibi hediyeler verileceğini yineledi.

Pendik Belediyesinin sitelerin yoğun olarak bulunduğu pilot bölgeler Harmandere, Kurtköy, Çamlık ve Yenişehir mahallelerindeki ‘Geri Dönüşüm’ toplantıları sürüyor. Belediye ekipleri sitelerde sunum yaparak atıkların özellikle ekonomiye olan katkılarını vatandaşlara anlatıyor. Şimdiye kadar 10 sitede tanıtım toplantısı yapılırken bilgilendirme sürecinin yıl boyunca devam etmesi planlanıyor. ‘Çöpe Atma Geri kazan’ sloganıyla başlayan proje kapsamında amaç sitelere konulan geri dönüşüm kabinlerinin daha hızlı sürede dolması. Böylece Pendik Belediyesinin Ramazanoğlu mahallesinde inşa ettiği Ambalaj Atık Ayrıştırma Tesisi’nden fabrikalara daha fazla atık gönderilmiş olacak.

Tonaja göre sitelere ödüller verilecek

Geri dönüşüm toplantıları kapsamında Yenişehir mahallesinde bir siteye giden Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın: “Pendik’te geri dönüşüm kültürü oluşturmak istiyoruz.” dedi. Pilot bölgelerdeki sitelere, toplanan tonaja göre bank, ağaç, toprak ve kamelya gibi hediyeler verileceğini belirten Canayakın: “Sahip olduğumuz Atık Toplama ve Ambalaj Atık Ayrıştırma Tesislerinin kazanımı çok yüksek. Bu tesisleri daha verimli kullanarak çocuklara daha güzel bir çevre bırakmak istiyoruz. Bu konuda sizlerden daha fazla destek bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x